ویزای عراق

ویزای عراق برای ایرانیان ، قیمت ویزای عراق 97

ویزای عراق

ویزای عراق 1350 300 سفرنامه اسرارآمیز

ویزای عراق

ویزای عراق برای ورود به این کشور الزامی می باشد . لازمه سفر به عراق داشتن ویزای عراق است ، ویزای عراق به دو صورت ویزای گروهی عراق و ویزای انفرادی عراق صادر میشود. ویزای انفرادی عراق به این شکل است که ویزا به نام شخص خاص صادر میگردد و آن شخص می تواند بصورت تک نفره وارد این کشور شود. ویزای گروهی عراق برای شماری از افراد صادر میگردد، البته این را هم بدانید که افرادی که بصورت گروهی اقدام به گرفتن ویزای عراق می کنند، نمی توانند به تنهایی وارد این کشور شوند.

اکثر کسانی که می‌خواهند به عراق سفر کنند یا قصد گرفتن ویزا را برای سفر به عراق دارند، درگیر سؤالات زیر هستند:

  • هزینه ویزا امسال چقدر است؟
  • چطور می‌توانم ویزا عراق بگیرم؟
  • از چه راهی باید برای گرفتن ویزای عراق اقدام کنم؟
  • درسال ۹۷ چطور به عراق سفر کنم؟

در انتهای این مطلب تضمین می‌کنیم که شما پاسخ سؤالات خودتان را می‌گیرید و متوجه می‌شوید که ویزا عراق به شما تعلق می‌گیرد یا خیر.

شرایط اخذ ویزای عراق

در قدم اول بررسی کنیم که آیا شرایط اولیه اخذ ویزای عراق را دارید؟

برای دریافت ویزا نیازی به مراجعه به سفارت عراق وجود ندارد و کلیه امور از طریق کارگزاری امور زیارتی استان تهران انجام می‌شود.

مدت زمان لازم برای صدور ویزای عراق

اگر مدارک شما کامل باشد و با صدور ویزا برای شما موافقت شود، حداقل ۲ و حداکثر ۴ روز طول می کشد تا ویزای عراق برای شما صادر گردد.

در صورتی که بخواهید ویزای گروهی بگیرید، می توانید فقط یک نفر از گروه را بفرستید تا کارها را انجام دهد. با این حال زمانی که ویزای گروهی را بگیرید، کسی حق ندارد تا به صورت انفرادی از مرز رد شود و باید حتما همراه بقیه ی گروه باشد. معمولا این ویزا در مدت ۴ روز صادر می شود.

مدارک ویزای عراق

در قدم دوم باید مدارک لازم برای درخواست ویزا را مهیا کنید. برای تهیه آن‌ها اقدام کنید چون در صورت کامل بودن مدارک و عدم بروز مشکل ویزا عراق حداکثر در مدت چهار روز کاری صادر می‌شود.

  • گذرنامه دارای اعتبار (شش ماه)
  • مدارک شناسائی (شناسنامه و کارت ملی)
  • دو قطعه عکس پرسنلی جدید با زمینه سفید

هزینه اخذ ویزای عراق

هزینه ویزای انفرادی عراق معادل ۴۵ دلار است.

انواع ویزای عراق

  • ویزای یک ماهه انفرادی
  • ویزای یک ماهه گروهی

ویزای توریستی عراق

ویزای توریستی کشور عراق ویژه افرادی است که قصد گردش و بازدید از این کشور را دارند. ویزای عراق به صورت توریستی در تهران با داشتن سه ماه اعتبار صادر می گردد. جهت دریافت ویزای عراق بعنوان توریست، حضور شخص متقاضی الزامی نیست.

ویزای انفرادی عراق

ویزای عراق به صورت انفرادی، به این شیوه است که با مشخصات فردی متقاضی صادر می گردد؛ یعنی دارندگان ویزای انفرادی عراق میتوانند به تنهایی و جداگانه وارد کشور عراق شوند.

اعتبار ویزای عراق به صورت انفرادی ، سه ماهه است. افرادی که ویزای عراق را دارند می توانند ۱ الی ۳۰ روز در این کشور اقامت داشته باشند. البته مدت زمان اقامت باید ممتد باشد، چرا که ویزای عراق در قالب انفرادی فقط برای یک بار ورود (ویزای سینگل)به این کشور صادر میگردد. پس از ورود و خروج به کشور عراق برای یک بار، دیگر مجاز به ورود به این کشور نیستید، حتی اگر مدت زمان ویزای عراق شما یا زمان مجاز اقامت شما در عراق به اتمام نرسیده باشد.

دریافت ویزای عراق به صورت انفرادی

برای دریافت ویزای عراق لازم نیست که از سفارت این کشور وقت بگیرید، کافی است به کارگزاری امور زیارتی در استان تهران بروید و مدارک لازم را که در بالا شرح دادیم، تحویل دهید. کارگزاری نیز مدارک شما را به سفارت عراق میدهد. پس از بررسی و ارزیابی مدارک دریافتی توسط سفارت، ویزای عراق برای شما صادر میگردد. در صورتی که مدارک شما کامل نباشد و آنرا تایید نکنند، شما می بایست برای رفع ایراد، به سفارت مراجعه کنید.

سفر به کدام شهرهای عراق نیازمند اخذ ویزای عراق دارد؟

اربیل و بصره دو شهری هستند که در آنها نمایشگاههای تجاری برگزار می گردد. ایرانیانی که قصد سفر به شهر اربیل (در منطقه کردستان عراق قرار دارد) و یا شرکت در رویدادهای شهر اربیل مانند نمایشگاه صنعت ساختمان اربیل را دارند، نیاز به اخذ ویزای عراق ندارند. برای شرکت در رویدادهای شهر بصره مانند: نمایشگاه کنفرانس نفت وگاز بصره و یا دیگر شهرهای عراق جهت اخذ ویزا باید اقدام کنند.

نکات و ریزه‌کاری‌های درخواست ویزای عراق

ویزای توریستی عراق به مدت سه ماه از تاریخ صدور دارای اعتبار است؛ البته ویزای انفرادی به صورت یکبار ورود صادر می‌شود و زائران پس از یک بار ورود و خروج به خاک عراق، حق عبور مجدد از پایانه‌های مرزی عراق را حتی در صورت برخورداری از اعتبار ویزا ندارند.

برای دریافت ویزای گروهی نیازی به حضور تمام افراد نبوده و حضور یک نفر به عنوان نماینده کافی است.

دارندگان ویزای گروهی در تمام مدت سفر باید همراه کاروان بوده و اجازه عبور انفرادی از مرز را ندارند.

متولدین ایران، عراق و کشورهای حاشیه خلیج فارس می توانند با ارائه مدارک نسبت به دریافت ویزا اقدام نمایند.

کلیه اتباع خارجی و طلبه در ایران که تحت پوشش مجمع جهانی اهل بیت (ع) یا جامعه المصطفی می باشند با معرفی نامه از آن مراکز به سفارت عراق، در روند دعوت نامه ایشان تسریع می گردد.

با ویزای عراق میتوان به تمام شهرهای عراق به جز اقلیم کردستان سفر کرد.

اقلیم کردستان شامل سلیمانیه، کرکوک، اربیل نیازی به صدور روادید عراق برای متولدین ایران ندارد.(فاقد ویزا میباشد(

کلیه اتباع خارجی برای رفتن از کشور ایران به اقیم کردستان حتما نیاز به ویزای دولت عراق را دارند و مشمول دعوت نامه از اداره اقامت و وزارت خارجه کشور عراق می باشد.

درصورت تهیه نمودن بلیط قبل از صدور ویزا مسئولیت آن به عهده ی خود شخص بوده و هیچ گونه تعهدی بر عهده ی این دفتر نمی باشد.

آدرس سفارت عراق در ایران

آدرس سفارت عراق در تهران : میدان ولیعصر، خیابان ولیعصر، کوچه برادران مظفر، پلاک ۱۶۴۰

تلفن سفارت عراق : ۸۸۹۳۸۸۶۶ (۰۲۱)

وب‌سایت: www.mofamission.gov.iq

پست الکترونیک: tehemb@iraqmofamail.net

ساعات کاری: برای پیگیری امور مربوطه می توانید روزهای شنبه تا چهارشنبه از ساعت ۸:۳۰ صبح تا ۳ بعدازظهر با سفارت تماس بگیرید.

امتیاز شما به این مطلب
  • امتیاز این مطلب
۵.۰