ویزای ایران

ویزای ایران

ویزای ایران 1350 300 سفرنامه اسرارآمیز

ویزای ایران

شهروندان اکثر کشورهای دنیا با داشتن پاسپورت معتبر (با اعتبار حداقل شش ماه) و پس از ارایه مدارک لازم می توانند نسبت به اخذ ویزای ایران اقدام نمایند . مهمانان کشورهای سوریه ۹۰ روز ، گرجستان ۴۵ روز ، بولیوی ۳۰ روز ، ترکیه ۳۰ روز ، ارمنستان ۳۰ روز ، مصر ۲۰ روز ،لبنان ۱۵ روز و جمهوری آذربایجان ۱۵ روز می توانند بدون ویزا در ایران اقامت داشته باشند .

مدارک ویزای ایران

  • اسکن پاسپورت مهمان
  • اسکن شناسنامه میزبان
  • اطلاعات مسافر

 

ویزای توریستی ایران

قیمت ویزای توریستی ایران : ۵ دلار

مدت اقامت : ۳۰ روز

مدت اعتبار ویزای ایران : طبق تاریخ پرواز

مدت اخذ ویزای ایران : ۱۰ روز کاری

 

برای افزایش مدت زمان حضور در ایران نیز می‌توانند پس از مراجعه به کنسولگری‌ها و یا سفارتخانه‌های ایران درخواست خود را ارائه نمایند . همچنین در صورتی که در ایران حضور دارند برای تمدید ویزای خود می‌توانند به پلیس اتباع خارجی ایران رفته و درخواست تمدید ویزا را ارائه دهند .

اتباع سه کشور آمریکا، انگلیس و کانادا تنها در صورتی امکان دریافت ویزای توریستی ایران را خواهند داشت که در قالب تور در ایران سفر کنند. در این میان اتباع کشور آمریکا به غیر از الزام به سفر در قالب تور بایستی در تمام سفر همراه یکی از تور لیدرهای تایید شده از طرف میراث فرهنگی، وزارت خارجه و پلیس اتباع خارجی سفر کنند. برنامه سفر اتباع این سه کشور بایستی کاملا مشخص باشد، مواردی مانند اقامتگاه، جاذبه‌هایی که مورد بازدید قرار خواهند گرفت، تاریخ دقیق ورود و خروج و در بعضی موارد مسیرهای مورد نظر برای تردد بایستی حتما ذکر شود .

اتباع کشورهای آمریکا ، انگلستان ، کانادا ، عراق ، کلمبیا ، اردن ، سومالی ، افغانستان ، پاکستان ، سریلانکا ، هندوستان و بنگلادش امکان دریافت ویزای فرودگاهی را ندارند و حتما باید به کنسولگری و یا سفارتخانه‌‌های ایران برای درج ویزای ایران در پاسپورت و گرفتن ویزای ایران اقدام کنند .

اتباع دو کشور بنگلادش و افغانستان اما ، امکان اقدام برای گرفتن کد ارجاع (رفرنس کد) از آژانس‌های گردشگری را ندارند . اتباع این دو کشور برای اقدام به دریافت ویزای ایران حتما باید به کنسولگری‌ها و یا سفارتخانه‌های ایران نزدیک به محل زندگی خود مراجعه کنند .

به غیر از موارد استثنا که ذکر شد ، اتباع تمامی کشورها برای ورود به ایران نیاز به ویزای ایران خواهند داشت . با توجه به تسهیلات بسیار که از جانب وزارت خارجه جمهوری اسلامی ایران گذاشته شده است ، امکان دریافت ویزای فرودگاهی ایران نیز برای بسیاری از کشورها امکان‌پذیر است . همچنین وزارت امور خارجه ایران برای آسان‌تر شدن روند اخذ ویزای ایران ، شرایطی را فراهم کرده است تا قبل از ورود به ایران بررسی پرونده مهمان شما انجام شده باشد و با ارائه یک کد ارجاع ، پروسه اخذ ویزا بسیار کاهش پیدا کند .

شرایط دریافت ویزای ایران

  • مسافر به طور شخصی وارد سایت وزارت امور خارجه ایران بشود و اقدام به ثبت نام کند
  • از طریق یکی از آژانس های مسافرتی که دارای مجوز اخذ ویزای ایران باشند ، اقدام کند

 

ویزای فرودگاهی ایران

  • گردشگران (توریستها) و افرادی که به منظور انجام امور تجاری ، بازرگانی یا اداری قصد مسافرت به جمهوری اسلامی ایران را دارند میتوانند نسبت به اخذ ویزا (ویزای فرودگاهی) در واحدهای کنسولی فرودگاهی جمهوری اسلامی ایران اقدام نمایند .
  • میزبان می تواند از طریق یکی از آژانس های هواپیمایی ، دعوت نامه ای برای شخص دعوت شونده صادر کند در صورت تایید امور خارجه ایران ، یک شماره ی تایید به آژانس اعلام می گردد که مهمان باید با این کد به کنسولگری ایران مراجعه کند و ویزای تجاری ابران یا ویزای توریستی ایران خود را دریافت کند .
  • محل اخذ ویزای ایران باید توسط شخص دعوت شونده ( میهمان ) مشخص شود .
  • شماره ی تایید ویزا (رفرنس نامبر یا کانفرمیشن نامبر) بین ۷ الی ۱۰ روز کاری طول می کشد .

 

اعتبار ویزا های ایران ۳ ماه می باشد ، که ۳۰ روز در ایران می توانند اقامت داشته باشند در صورت نیاز بیشتر به ماندن در ایران باید دوباره تقاضایای ویزا بدهند . بدیهی است اقامت پس از مدت معین خلاف مقرارات بوده و با این افراد برخورد خواهد شد . و دارندگان ویزای ایران ملزم به رعایت قوانین و مقررات ایران هستند و در صورت عدم رعایت طبق قانون جمهوری اسلامی با آنها برخورد خواهد شد . قوانین و مقراراتی که گفته شد برای ویزای کوتاه مدت می باشد. اما برای ویزای بلند مدت قوانینی متفاوتی دارد .

امتیاز این مطلب
  • امتیاز این مطلب
۵.۰

پاسخی را بگذارید