Telegram
Instagram

بناهای تاریخی و باستانی در ژوهانسبورگ

 

 

مجموعه ای از آسمان خراش ها جزو اصلی ترین بناهای مرکز شهر ژوهانسبورگ می باشند. برج های Hillbrow، Sentech و Carlton Centre مربوط به دورانی هستند که شهر به عنوان مرکز تجاری مهمی مشغول به کار بوده است. اما در خارج از محدوده ی مرکزی شهر، تپه ی قانونگذاری یکی از مهم ترین بناهای دیدنی شهر است. شهرستان جنوب غربی نیز مهم است زیرا یادواره ای از تاریخ پرفراز و نشیب این شهر در قرن اخیر می باشد. این شهر امروزه به ناحیه ای فعال تبدیل شده که دهکده های سنتی جالب سوتو و زولو را در خود جای داده است.

بناهای تاریخی و باستانی در ژوهانسبورگ: تپه ی قانونگذاری

سیاحت شما بدون بازدید از این تپه به همراه استحکامات واقع در آن، کامل نخواهد شد. این مکان مهم، امروزه دادگاه قانونگذاری و همچنین زندان شماره 4 را در خود جای داده است. از جمله زاندانیان قبلی این زندان می توان به ماهاتما گاندی و نسلون ماندلا اشاره کرد. چندین نمایشگاه، امور فرهنگی و مراسم مختلف نیز در آن برگزار می شود.

ساعت کار: چهارشنبه ها تا دو شنبه ها – از ساعت 9 صبح تا 5 بعدازظهر
پذیرش: پولی

بناهای تاریخی و باستانی در ژوهانسبورگ: میدان گاندی

این میدان که به تازگی بازسازی شده، در اواخر قرن 19 ساخته شد و میدان حکومت نام داشت. امروزه با کمک میلیون ها دلار، نام و ظاهری جدید به خود گرفته است. این میدان در مرکز شهر واقع شده و توریست ها می توانند در پیاده روها و فروشگاه های اطراف قدم بزند و یا در یکی از چندین رستوران و کافه ی آن نواحی توقف کرده و وعده ای میل کنند. مجسمه ای از گاندی هم در میدان مستقر شده است.

ساعت کار: همه روزه
پذیرش: رایگان

بناهای تاریخی و باستانی در ژوهانسبورگ: ساختمان بورس سهام ژوهانسبورگ

هرچند بازدید از ساختمان بورس برای توریست ها چندان جالب نیست، اما این ساختمان جلوه و شکوهی خارق العاده دارد. سراسر بنا از شیشه پوشیده شده و تقریبا تمام بناهای اطرافش کوچکتر و قدیمی تر از آن هستند. هرچند امروزه دیگر از آن به عنوان مرکز بورس استفاده نمی شود و به روی عموم بسته می باشد اما حتما وقتی از کنار آن عبور می کنید به آن نگاهی بیاندازید.

ساعت کار: همه روزه (فقط می توانید بیرون بنا را مشاهده کنید).
پذیرش: رایگان

بناهای تاریخی و باستانی در ژوهانسبورگ: پل نلسون ماندلا

آمار و ارقام آخرین پل ساخته شده در ژوهانسبورگ بسیار شگفت انگیز است. این پل که به افتخار نلسون ماندلا نام گذاری شده و در 85 امین سالگرد تولد او افتتاح شد، در طی 2 سال ساخته شد و بیش از 38 میلیون راند هزینه داشت. طول این پل 284 متر است که حدود هزار تن آهن برای ساخت آن بکار رفته است. این پل منطقه ی Braamfontein را به شهرستان جنوب غربی متصل می کند و یکی از جاذبه های اصلی در ژوهانسبورگ جدید است.

ساعت کار: همه روزه
پذیرش: رایگان

بناهای تاریخی و باستانی در ژوهانسبورگ: میدان نلسون ماندلا

مجسمه ی برنزی نلسون ماندلا در وسط این میدان توجه گردشگران و اهالی این ناحیه را شدیدا به خود جلب می کند. در حالی که از مغازه ها خرید می کنید یا در کافه ها و رستوران های لوکس آن غذا می خورید، همواره این مجسمه ی با عظمت را خواهید دید. این میدان همواره میزبان برگزاری مراسم و وقایع مختلف است.

ساعت کار: همه روزه
پذیرش: رایگان

بناهای تاریخی و باستانی در ژوهانسبورگ: شهرستان جنوب غربی (Soweto)

همراهی با یک تور برای بازدید از این ناحیه ی معروف، موقعیتی برای شما فراهم می کند که زندگی این شهر را تجربه کنید و اطلاعات بیشتری در مورد آن بدست آورید. این شهر در جنگ های تاریخی نقش بسیار تعیین کننده ای داشته است. نلسون ماندلا و دزموند توتو هر دو خانه هایی در این شهر دارند. تعدادی مدرسه، میدان و مقبره ی عادی به همراه منطقه ی پرنشاط Shebeen در این ناحیه قرار گرفته اند. استفاده از یک تور، بهترین و امن ترین راه برای بازدید از این شهر است.

ساعت کار: همه روزه
پذیرش: از تورها هزینه دریافت می شود.

بناهای تاریخی و باستانی در ژوهانسبورگ: اداره ی پست

این شهر بناهای قدیمی اندکی دارد. اداره ی قبلی پست که در اواخر قرن 19 ساخته شد یکی از این بناهاست. سالن شهر یکی دیگر از آنهاست که در اوایل قرن 20 ام و به سبک نئورونسانس ساخته شده و هنوز چندین اداره ی شهرداری در آن مشغول به خدمت هستند. هردوی این ساختمان های قدیمی در محل تلاقی خیابان های Rissik و Market واقع شده اند.

ساعت کار: همه روزه
پذیرش: رایگان

ما را به اشتراک بگذارید

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

نظر خود را اضافه کنید.

0
شرایط و قوانین.
  • هیچ نظری یافت نشد

تماس با ما

  • تهران - سعادت آباد - خیابان علامه جنوبی - مجتمع طوس - طبقه اول واحد 62
  • تلفکس:02188694090

همراه ما باشید

درباره ما

آژانس هواپیمایی و مسافرتی سفرنامه اسرارآمیز

  • مجری بهترین تورهای داخلی و خارجی
  • اخذ ویزای کلیه کشورها
  • ارائه آنلاین ویزای کلیه کشورها
طراحی سایت و بهینه سازی توسط نوین آی تی

بهینه سازی سایت توسط