Telegram
Instagram

آشنایی بیشتر با سریلانکا

جاذبه های گردشگری سریلانکا

سریلانکا (مروارید اقیانوس هند)

جزیره کوچکی است به شکل یک قطره آب در جنوب هندوستان و احاطه شده با اقیانوس هند که از قدیم الایام به دلیل داشتن سنگ های قیمتی معروف بوده است ولی امروزه در همه جای دنیا این کشور را نه به خاطر سنگ های قیمتی آن بلکه با چای معروف سیلان می شناسند. سری لانکا از مستعمرات بریتانیا بوده و قبلاً «سیلان» خوانده می شده است. اقامت یک هفته ای در سرزمین چای سیلان، بسته به تعداد ستاره های هتلی که انتخاب می کنید، از دو میلیون تومان به بالا، هزینه دارد. از آنجا که از هیچ کدام از شهرهای ایران پرواز مستقیم به «کلمبو» پایتخت سریلانکا وجود ندارد، شما باید از خطوط هوایی خارجی استفاده کنید و معمولا توری که آژانس های مسافرتی می فروشند، روی پرواز العربیه است که حدود ۳ الی ۵ ساعت، توقف ترانزیتی در فرودگاه شارجه امارات متحده عرب خواهید داشت. پایتخت این کشور شهر و یا بهتر بگویم بندر کلمبو است،از جاذبه های شهر کلمبو که می توان ازآن دیدن کرد معبد معروف بودائی  گانگارا مایا است که برای داخل شدن باید مبلغی را هم به عنوان ورودیه پرداخت کرد بیشتر نوعی ورودیه اجباری برای نگاه داری کفش ها.

 

اقتصاد

کشور سریلانکا در جنوب شبه قاره هند یکی از ضعیف ترین اقتصادهای آسیا را داراست. حدود 50 % نیروی کار به کشاورزی و دامداری می پردازد و برای مصرف داخلی برنج و برای صدور لاستیک و چای تولید می کند. این بخش همچنین یک منبع مهم مواد خام و درآمدهای ارزی است. عملکرد ضعیف این بخش را می توان به سطح پایین سرمایه گذاری، وابستگی زیاد به بارشهای اتفاقی نزولات آسمانی، روشهای سنتی برداشت محصول، کمبود اعتبارات و ضعفزیربنای اقتصادی از جمله مشکلات حمل ونقل، ضعف نظام بازاریابی، کنترل دولت بر زمین و ناسازگاری سیاستهای تجاری نسبت داد. دخالت دولت در بخش کشاورزی مثل سایر بخشها اساسی و قابل توجه است.تأسیسات بزرگ آبیاری و هیدروالکتریک بر روی رود ماهاولی در دست احداث است.

از سریلانکا بیشتر بدانید

نقاط تفریحی و تماشایی سریلانکا، یک ایراد اساسی دارند و آن هم اینکه از پایتخت فاصله دارند و وقتی فاصله زیاد شد امکان رفت و برگشت در یک روز نیست و باید در همان محل، هتل بگیرید. از جمله این مقاصد- که خواهش می کنم اگر رفتید ندیده نگذارید چون از هر نظر محشر و تماشایی است- کاخ سیگیریا است. حدود ۵ الی ۶ ساعت کلمبو را در جاده ای که شبیه کوچه های ماشین روی مازندران است به سمت شمال طی خواهید کرد. بعد از این زمان به منطقه ماتال نزدیک شهر دالامبو می رسید. «سیگیریا» به معنی صخره شیر است. در ابتدای مسیر هم همین واژه را در کوه به شکل مجسمه بزرگ مشاهده می کنید.

شیر نارگیل: ما ایرانیان، سریلانکا را به چای خوش عطر سیلان می شناسیم. غیر از مزارع چای که در جاده های این کشور دیدنی است، یک محصول مهم دیگر هم در جای جای این کشور با درختان سر به فلک کشیده به چشم می آید؛ «کینگ کوکونات» یا شاه نارگیل. مثل میگو که نوع درشتش، شاه میگو، نام دارد، نارگیل هم یک نوع ویژه دارد که به شاه نارگیل معروف است.
شکل ظاهری آن هم با نارگیلی که ما می شناسیم فرق دارد، ولی طعم آن شبیه نارگیل آشنای ماست و البته داخلش آب بیشتری دارد. دستفروش های محلی، شاه نارگیل را در گاری های آشنا می فروشند و ما به عنوان سوغاتی هم به شما پیشنهاد می کنیم.

 

در بنتوتا، یکی از مواردی که زیاد به چشم تان می خورد والیبال ساحلی است. تمرین کنید تا بیشتر به شما خوش بگذرد. توریست ها از کشورهای مختلف شما را دعوت به رقابت می کنند، اگر تمرین کرده بروید نام ایران را در رقابت های والیبال ساحلی در اوج نگه خواهید داشت.

 

 

سریلانکا منبع ادویه است و بسیاری از ادویه های معروف مثل دارچین و زنجبیل و وانیل در این کشور تولید می شود اگر قصد خرید دارید می توانید دارچین و کاری از این کشور به ارمغان بیاورید از صنا یع دستی معروف و جالب در سریلانکا که با قیمت مناسب می توان تهیه کرد کارهای  چوبی است، انواع و اقسام مجسمه ها مخصوصا فیل را می توان یافت در ضمن ماسک های چوبی هم که در این کشور کاربرد آئینی و خرافی دارد بسیار زیبا و سوغات مناسبی هم هست.

 

آرتو ر سی کلارک:
آرتور سی کلارک نویسنده معروف رمان های علمی تخیلی با اصلیت انگلیسی در این کشور زیست و بدرود حیات گفت از کتاب های معروف او رمان اودیسه فضایی است که فیلمی هم از روی آن ساخته شد.

 

با سریلانکابیشتر آشنا شویم:

مرکز خرید سیتی سنتر کندی| Kandy City Centr

 

 مرکز خرید سیتی سنتر کندی| Kandy City Centr

مرکز خرید سیتی سنتر کندی| Kandy City Centr
 
فروشگاه گاماج کندی | Gamage Stores
در این مرکز خرید می توانید هرچیزی را که لازم داشتید، پیدا کنید، از برند گرفته تا اجناس معمولی و سوغاتی های مخصوص کندی. از ویژگی های خوب این مرکز خرید این است که می توانید خرید خود را به صورت ویندو شاپینگ (خرید از درون اتومبیل) انجام دهید. سیتی سنتر کندی، فودکورت و همینطور محل بازی برای کودکان دارد.
 
فروشگاه گاماج کندی
 
فروشگاه گاماج کندی | Gamage Stores

گردشگرانی که به کندی سفر کرده اند، گاماج را یک گنجینه می دانند. شما می توانید وسایل غیر معمولی را که فکرش هم نمی کنید، در این فروشگاه با قیمت های مناسبی پیدا کنید. انتخاب های زیادی وجود دارد، از صنایع دستی چوبی گرفته تا پارچه و مجسمه و....، بنابراین وقت بیشتری برای این فروشگاه بگذارید.

جشنواره ها

فستیوال های کلمبو

 گفته می شود که سریلانکا با چهار دین بیش از بسیاری از کشورهای جهان جشنواره و آیین های مردمی دارد. بزرگترین عید مسلمانان این کشور عید فطر است و بعد از آن عید قربان. همچنین هنگام تولد پیامبر اکرم (ص) در مساجد شهر جشن برپاست. بودائیان، مسیحیان و هندوها هم آداب مخصوص به خود را به جای می آورند.

فستیوال های کلمبو

فستوال ادویه

جشنواره گرامیداشت میراث آشپزی سریلانکا یکی از مهمترین رویدادهای فرهنگی این کشور است. کشور سریلانکا برای سال ها به واسطه ادویه های منحصر به فردش شناخته می شد و بسیاری از آشپزهای مشهور جهان برای طبخ مواد غذایی خود از این ادویه ها استفاده می کردند.

رژه فیل ها

طبق قانون اساسی، بودیسم دین رسمی کشور سریلانکاست و بودائیان 70 درصد جمعیت این کشور را تشکیل می دهند. بر اساس تاریخ این دین روز تولد بودا در کلمبو تعطیل رسمی و عمومی است و در این روز مناسک ویژه ای اجرا می شود. مردم به معابد رفته و هدایایی را برای مجسمه های بودا می برند. رژه فیل ها در این روز در شهر بسیار دیدنی است.

فیل های غول پیکر که لباس های رنگی به تن دارند و خرطوم آنها را آذین می بندند، در این روز در شهر می گردند و مردم با انواع طبل و موسیقی محلی آنها را همراهی می کنند.

جشن روز استقلال

 در روز چهارم فوریه جشن روز استقلال برگزار می شود و رژه استقلال توسط شش هزار سرباز این کشور برگزار می شود و 600 گروه فرهنگی برنامه اجرا می کنند. در این روز مردم با گذاشتن شاخه های گل در کنار مجسمه اولین رییس جمهور این کشور از او تجلیل می کنند.

بهترین مکان اقامت

هتل باغ

 هتل تاج سمودرا با فضای زیبا و باغ 11 هکتاری، رستوران ها و کافه هایش در بین توریست ها بسیار محبوب است. اتاق های این هتل مشرف به اقیانوس هند است. سمودرا هفت رستوران دارد و مبلمان چوبی کلاسیک با اتاق های زیبای مجهز به دستگاه تهویه هوای مناسب این هتل بی نظیرند.

رستوران غذاهای سنتی، اژدهای طلایی با غذاهای چینی، رستوران هندی، رستوران بین المللی، ناواراتنا و کافه این هتل هر کدام تجربه متفاوتی از طعم های غذایی برای تان فراهم می کنند. اینترنت رایگان در سراسر مجموعه برای مسافران فراهم است و این هتل مجهز به استخر و مرکز تناسب اندام است. قیمت یک شب اقامت در این هتل 110 دلار است.

هتل باغ_سریلانکا

 هتلی ساحلی

 هتل ایتالیایی پالم بیچ با نمایی فوق العاده از دریا جزو هتل های مقرون به صرفه است. مبلمانی از چوب قهوه ای تیره و ایوان های کوچک با منظره ای رو به دریا از امکانات این هتل هستند. این هتل مجهز به مرکز تناسب اندام، استخر بیلیارد و تنیس روی میز است. رستوران آن هم با انواع غذاهای بین المللی و سنتی آماده پذیرایی از مهمانان است. قیمت یک شب اقامت در این هتل 50 دلار است.

 

هتلی ساحلی_سریلانکا

گردش تاریخی

موزه ملی

  ساختمان موزه ملی سال 1876 توسط پادشاه بریتانیا ساخته شده. عمارتی قدیمی که امروز بزرگترین موزه سریلانکا را در خود جای داده است. اطراف موزه حیاطی زیبا و دوست داشتنی قرار دارد که لذت بازدید از آن کمتر از آثار باستانی نیست.

 

موزه ملی_سریلانکا

 معبدی با مجسمه های ترسناک

معبد بودایی گانگارامایا متشکل از چند ساختمان و یک معبد شلوغ است. در این معبد با مجسمه های عجیب و غریبی روبرو می شوید که بیشتر برای توریست ها کمی ترسناکند. حتی بعضی از افرادی که در این معبد تردد دارند لباس های عجیبی به تن دارند.

  معبدی با مجسمه های ترسناک_سریلانکا

اقامت یک هفته ای در سرزمین چای سیلان، بسته به تعداد ستاره های هتلی که انتخاب می کنید، از دو میلیون تومان به بالا، هزینه دارد. از آنجا که از هیچ کدام از شهرهای ایران پرواز مستقیم به «کلمبو» پایتخت سریلانکا وجود ندارد، شما باید از خطوط هوایی خارجی استفاده کنید و معمولا توری که آژانس های مسافرتی می فروشند، روی پرواز العربیه است که حدود 3 الی 5 ساعت، توقف ترانزیتی در فرودگاه شارجه امارات متحده عرب خواهید داشت.

خط هوایی العربیه، کترینگ ندارد و همین موضوع یکی از دلایل ارزانی بلیت آن است. اگر در هواپیما گرسنه شدید یا خواستید با یک آبمیوه، گلویی تازه کنید، باید هزینه آن را داخل پرواز بپردازید. وقتی پرواز شما در فرودگاه شلوغ و پلوغ کلمبو نشست، آماده یک مسافت 40 کیلومتری باشید تا بعد از حدود یک ساعت به مرکز شهر برسید، چیزی حدود فاصله فرودگاه امام تا مرکز شهر.

از سریلانکا چی بخریم

خرید سنگهای قیمتی در سریلانکا

از زمان های قدیم سریلانکا به داشتن سنگ های قیمتی مناسب برای پادشاهان سلطنتی معروف بوده است و به همین دلیل است که گردشگران بیشتر از همه در این کشور سنگ های قیمتی خرید می کنند، این سنگ ها در شکل ها، اندازه ها و رنگ های مختلف است و با کمی جست و جو می توانید سنگ هایی را پیدا کنید که با بودجه شما همخوانی داشته باشد.

سنگهای قیمتی در سریلانکا

سنگهای قیمتی در سریلانکا

خرید لباس در سریلانکا

سریلانکا یکی از بزرگ ترین صادرکننده های لباس در جهان است و می توانید لباس هایی با قیمت های خیلی مناسب را در این کشور پیدا کنید، تنوع لباس هم در مغازه های اینجا حیرت آور است.

 

 خرید لباس در سریلانکا

ما را به اشتراک بگذارید

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

نظر خود را اضافه کنید.

0
شرایط و قوانین.
  • هیچ نظری یافت نشد

تماس با ما

  • تهران - سعادت آباد - خیابان علامه جنوبی - مجتمع طوس - طبقه اول واحد 62
  • تلفکس:02188694090

همراه ما باشید

درباره ما

آژانس هواپیمایی و مسافرتی سفرنامه اسرارآمیز

  • مجری بهترین تورهای داخلی و خارجی
  • اخذ ویزای کلیه کشورها
  • ارائه آنلاین ویزای کلیه کشورها
طراحی سایت و بهینه سازی توسط نوین آی تی

بهینه سازی سایت توسط