ویزای اوکراین

ویزای اوکراین

1350 300 سفرنامه اسرارآمیز

ویزای اوکراین

شهروندان اکثر کشورها جهت مسافرت به اوکراین نیاز به دریافت انواع ویزاهای این کشور را دارند . اخذ ویزای توریستی اوکراین پرطرفدارترین ویزای اخذ شده کشور اوکراین می باشد . شهروندان کشورهای لهستان ، مجارستان ، جماهیر شوروی سابق ( بجز کشورهای لیتوانی ، لتونی و استونی ) ، کشورهای حوزه شینگن ، ژاپن ، کانادا و آمریکا برای سفر به این کشور نیازی به دریافت ویزا ندارند . 

مدارک ویزای اوکراین

 • اصل گذرنامه با حداقل ۶ ماه اعتبار (از تاریخ پرواز)
 • دو قطعه عکس رنگی ۶ در ۴
 • چک ضمانت ۶ میلیون تومانی
 • اصل بلیط و رزرو هتل
 • گواهی اشتغال به کار با ذکر حقوق و سمت
 • مانده حساب بانکی حداقل ۸ میلیون تومان
 • مشخصات فردی

اخذ ویزای اوکراین

 • ویزای توریستی اوکراین
 • ویزای تجاری اوکراین
 • ویزای داشنجویی اوکراین
 • ویزای کاری اوکراین

انواع ویزای توریستی اوکراین

 • ویزای توریستی اوکراین ۷ روزه عادی
 • ویزای توریستی اوکراین ۱۴ روزه عادی
 • ویزای توریستی اوکراین ۳۰ روزه عادی

 

ویزای توریستی اوکراین ۷ روزه عادی

قیمت ویزای اوکراین : ۳۵۰ دلار

مدت اقامت : ۷ روز

مدت اعتبار ویزای اوکراین : طبق تاریخ پرواز

مدت زمان اخذ ویزای اوکراین : ۲۰ روز کاری

 

ویزای توریستی اوکراین ۱۴ روزه عادی

قیمت ویزای اوکراین : ۳۸۰ دلار

مدت اقامت : ۱۴ روز

مدت اعتبار ویزای اوکراین : طبق تاریخ پرواز

مدت زمان اخذ ویزای اوکراین : ۲۰ روز کاری

 

ویزای توریستی اوکراین ۳۰ روزه عادی

قیمت : ۵۵۰ دلار

مدت اقامت : ۳۰ روز

مدت اعتبار ویزای اوکراین : طبق تاریخ پرواز

مدت زمان اخذ ویزای اوکراین : ۲۰ روز کاری

 

اطلاعات تماس سفارت اوکراین در تهران

آدرس سفارت اوکراین در تهران : خیابان باهنر (نیاوران) ، کوچه قادری ، پلاک ۱۰

تلفن سفارت اوکراین : ۲۲۳۹۷۲۹۲-۰۲۱

آدرس سایت سفارت اوکراین : http://iran.mfa.gov.ua/fa

نکات ویزای اوکراین

حضور شخص متقاضی ویزای توریستی اوکراین در سفارت جهت مصاحبه الزامی می باشد

ویزای اوکراین بر طبق تاریخ بلیت و بعد از گذشت ۱۶ روز پس از زمان مصاحبه صادر می‌گردد

افرادی که دارای ویزای شینگن اعتباردار هستند نیازی به مصاحبه ندارند و می‌توانند بصورت فوری اقدام به اخذ ویزای اوکراین نمایند

دانستنی های سفر به اوکراین

از جمله ویژگی های ویزای اوکراین ذکر مقطع روادید و مدت اقامت می باشد . منظور از مقطع روادید ، محدوده زمانی که متقاضیان ویزای اکراین در آن مقطع می توانند به اوکراین سفر نمایند و منظور از مدت اقامت روادید محدوده زمانی از مقطع ورود به اوکراین تا زمان خروج می باشد که متقاضیان مجاز بوده تا در کشور اوکراین اقامت داشته باشند.

چنانچه دارندگان ویزای اوکراین مایل به تمدید مدت اقامت خود باشند رعایت شرایط و نکات ذیل ضروری است :

 • پس از دریافت روادید از سفارت اوکراین در ایران چنانچه مایل باشند بیش از سه ماه اقامت گزینند، دارندگان روادید می بایست بر اساس قوانین مهاجرتی اوکراین قبل از اتمام دوره سه ماهه اقامت به اداره دولتی امور مهاجرت (آویر) مراجعه و جهت ثبت و درج مهر ثبت تمدید اقامت مبادرت ورزند.
 • دارندگان روادید اوکراین چنانچه از مدت اقامت مجاز آنان بیش از حد ذکرشده در روادید به طول انجامد، اضافه اقامت غیرمجاز قلمداد شده و می بایست در ازای اضافه اقامت جریمه نقدی به مبلغ تقریبا” ۴۰ دلار را پرداخت نموده تا پس از آن مجوز خروج از کشور صادر گردد.

چنانچه اطلاعات مندرج در فرم های صدور روادید متقاضیان با اظهارات شفاهی آنان هنگام ورود به فرودگاه ها و دیگر مبادی ورود به اوکراین مغایرت داشته باشد متقاضیان سفر بعضا با مصاحبه مامورین مرزبانی اوکراین رو به رو شده و در صورت مغایرت اظهارات شفاهی آنان با اطلاعات مندرج در فرم های ارائه شده به سفارت اوکراین این امر نقض مقررات اوکراین قلمداد گردیده و دارندگان روادید از این کشور اخراج خواهند شد

همراه داشتن ارز کافی برای سفر حداقل به میزان یک هزار دلار.

متقاضیان سفر به اوکراین در هنگام ورود به اوکراین اظهارنامه ارزی را در صورت داشتن بیش از ۱۰ هزار دلار آمریکا تکمیل نموده تا چنانچه در هنگام خروج مقامات گمرکی آن را از متقاضیان درخواست نمایند امکان ارائه آن به مامورین گمرکی وجود داشته باشد. (لازم به توضیح است در صورت عدم ارائه اظهارنامه ارزی بیش از ۱۰ هزار دلار تمامی ارز فرد خاطی برابر با قانون گمرکی اوکراین مصادره و به خزانه دولت واریز خواهد شد و هیچ راه برگشت وجود ندارد)

حمل داروهای درمانی (شامل ترامادول و دیگر داروهای اعتیادآور) تنها با همراه داشتن نسخه پزشکی تایید شده توسط سفارت اوکراین در ایران امکان پذیر می باشد.

توصیه می گردد هنگام خرید از فروشگاه ها، برچسب مخصوص فروشگاه بر روی کارتون ها و بسته های خرید باز نشود و رسید پرداخت برای مواقع مورد نیاز حفظ گردد.

پرهیز از جدل و مجادله های منجر به نزاع، یادآوری این نکته برای هموطنان گرامی ضروری است که با توجه به قوانین اوکراین در صورت بروز نزاع ولو اینکه منجر به صلح و سازش شود، جنبه عمومی جرم از نظر مراجع قضایی اوکراین قابل پیگیری بوده که در مواردی به دلیل بر هم زدن نظم عمومی طرف خارجی از کشور اوکراین اخراج گردیده است.

حمل، نگهداری و مصرف هرگونه مواد مخدر در اوکراین با مجازات بین ۵ تا ۱۲ سال زندان به همراه است، لذا توصیه می گردد هموطنان عزیز و مسافرین محترم از حمل بار یا تحویل و نگهداری وسایل افراد ناشناس و غیر مطمئن در مسیرهای رفت و برگشت از کی یف و به تهران و بالعکس جدا خودداری نمایند.

بعضی هموطنان به بخش کنسولی گزارش نموده اند که برخی از باندهای تبهکار اوکراین با استفاده از کارت های جعلی پلیس یا مامورین اداره مهاجرت با معرفی خود به عنوان پلیس مخفی و با شگردها و ترفندهای فریب کارانه خواهان کنترل مدارک، رویت اوراق شناسایی و بازدید بدنی مسافرین خارجی شده، و بدین وسیله اقدام به کلاهبرداری از جهانگردان می نمایند. لذا توصیه می گردد به محض برخورد با اینگونه افراد با خونسردی درخواست مدارک معتبر نموده و در صورت مشکوک بودن، مراتب را به نزدیک ترین مرکز پلیس و سفارت جمهوری اسلامی ایران (شماره تلفن بخش کنسولی: ۰۴۴۲۵۳۸۵۰۱) اطلاع دهید.

 

  Masterfully Handcrafted for Awesomeness

  WE DO MOVE

  YOUR WORLD

  Greatives – Design, Marketing, Sales

  Working Hours : 09:00 – 19:00
  Address : 44 Oxford Street, London, UK 22004
  Phone : +380 22 333 555