اطلاعات گردشگری ژاپن

اطلاعات گردشگری ژاپن

اطلاعات گردشگری ژاپن 1350 500 erfan

درباره ژاپن

مساحت کشور ژاپن ۳۷۷.۹۶۲ کیلومتر می باشد و حکومت این کشور امپراتوریست. جمعیت ژپن حدود ۱۲۷ میلیون نفر می باشد و زبان رسمی آنها ژاپنی و انگلیسی به عنوان زبان دوم استفاده می کنند. در ضمن واحد پولی این کشور ین است. دین ۹۵٪ مردم ژاپن شینتو و بودیسم است .۱٪ از مردم این کشور مسیحی و مسلمان و هندو می باشند. آب و هوای کشور ژاپن بسته به مناطق مختلف این کشور متفاوت می باشد اما به صورت کلی ژاپن هوای معتدل و دارای چهار فصل سال است. اقتصاد ژاپن رو به پیشرفت است و از نظر تولید ناخالص داخلی بعد از امریکا رتبه دوم را دارد.

 

 

حقایق جالبی در ژاپن

در فرهنگ ژاپنی ها حقایق جالبی وجود دارد که در این متن شمارو با تعدادی از آنها آشنا می کنیم به عنوان مثالمی توان از تعدادی از آنها نام برد: تعداد حیوانات خانگی بیشتر از فرزندانشان است، در ژاپن ۹۰٪ گوشی ها ضد آب است چون حتی زیر دوش هم از تلفن همراه استفاده می کنند ، کشاورزان برای انبار کردن راحتتر هندوانه آنها را به شکل مربعی پرورش می دهند ، خوابیدن در ساعات کاری امری قابل قبول است و نشان دهنده خستگی زیاد به دلیل کار کردن به حساب می آید، در کشور ژاپن دانش آموزان و معلمان باهم مدرسه را تمیز می کنند،مردم ژاپن گربه ها را خوش یمن می دانند و یک کافه گربه وجود در ژاپن وجود دارد که ژاپنی ها میتوانند در زمان صرف نوشیدنی با گربه ها سرگرم شوند، در این کشور پرداخت انعام یک توهین محسوب می شود. حقایق جالب و عجیب در کشور ژاپن بیشتر وجود دارد که ما برای مثال تعدادی از آنها را برای شما نام بردیم.

 

غذاهای ژاپنی

ژاپنی ها از تنوع غذایی بسیار زیادی برخوردار هستند که شما را با چند ننمونه از آنها آشنا می کنیم

سوشی

سوشی یکی از اصلی ترین و معروف ترین غذاهای ژاپن می باشد که معمولا با ماهی خام پخته میشود و فشرده از ماهی خام ،برنج پیچیده در جلبک است که مزه تند و تیزی دارد.

 

 

گیوزا

شکل ظاهری این غذا شبیه به کوفته های سایز شده می باشد که داخل آن با گوشت،کلم و پیاز پر می شود و با سس سویا یا سرکه سرو می شود البته یک نوع سیر هم در تهیه این غذا استفاده می شود که در شهرستان ها و به صورت بومی کاشته می شود.

 

 

تاکویاکی

تاکویاکی یا همان کوفته هشت پا می باشد که به شکل کوفته های ریز درست می شود که داخلش را با هشت پا ، پیازچه،زنجبیل و ادویه های خاص پر می کنند و قبل از سرو رویش سس شیرین میریزند. تاکویاکی بیشتر به صورت میان وعده استفاده می شود و به همین علت هم از رستوران ها هم از فروشگاه های زنجیره ای می توان تاکویاکی را تهیه کرد.

 

 

واگیو

اصلی ترین ماده ی واگیو گوشت کوبیده شده است. واگیو شبیه استیک است که گوشت در آن خوب کوبیده و نازک می شود.

 

 

مناطق دیدنی ژاپن

کویا سان

کویا سان یا همان کوه کویا ،در استان واکایاما واقع شده و اولین سالی که افراد در این کوه ساکن شدند ۸۱۹ میلادی می باشد. این مکان از مکان های مهم فرقه شینگو محسوب می شود ودر ضمن این منطقه شروع و پایان معبد زیارت شیکو است. در کویا ۱۲۰ معبد برای استراحت زایرین وجود دارد. سفر به این نقطعه سفر مذهبی به حساب می آید.

 

نارا

نارا در ناحیه ی کانسای در مرکز استان نارا واقع شده است .نارا دارای چند مکان به یاد ماندنی می باشد که متشکل از ۸ معبد و چندین زیارتگاه است که که برای مثال به تعدادی از آنها اشاره می کنیم : سایدای جی، کانگو جی ، کاسوگا، یاکوشی جی و……

در ضمن جنگل کاسوگایامای هم در فهرست میراث فرهنگی نارا می باشد. یکی دیگر از جاذبه های این منطقعه وجود گوزن ها در شهر است.

 

مجسه هاچیکو

این مجمسه در ابعاد سگ واقعی به همین اسم می باشد. داستان هاچیکو برمیگردد به سال ۱۹۲۵ میلادی که صاحب سگ پرفسور شابرواوئنو فوت کرد اما هاچیکو حتی بعد از فوت صاحبش تا چندین سال هر روز در ایستگاه قطار شیبویا منتظر صاحبش می ایستاد تا با هم به منزل بروند. این مجسمه به نوعی سمبل وفاداری و از خودگذشتگی برای ژاپنی ها می باشد.

 

 

هتل های لوکس ژاپن

هتل کارو-ایزاواشینویا

این هتل در استان ناگونو قرار گرفته است .مکان بی نظیر و حیرت انگیزی دارد با سرگرمی های متنوع از جمله پیاده روی در مسیر آبشار و دیدن آتشفشان است.اتاق های این هتل روی آب قرار گرفتهو از طریق انرژی گرمایش زمین حرارت می گیرد و در ضمن تعدادی زیادی چشمه آب گرم در این هتل وجود دارد.

 

هتل کپیتال توکیو

این هتل مجلل ۵ ستاره است و دارای ۲۵۱ اتاق میباشد. سبک معماری این هتل به سبک معماری ژانی می باشد. دسترسی این هتل به چهار خط مترو بسیار نزدیک می باشد.اتاق های این هتل تلفیقی از اتاق های مدرن و سنتی است.در ضمن تمامی اتاق ها دارای وسایل بهداشتی و رفاهی می باشد. این هتل دارای ۳ رستوران مجزا است که در غذاهای متنوع ژاپنی، آسیایی، غربی سرو می شود از دیگر امکانات این هتل می توان به شاتل فرودگاه، استخر روباز، خدمات ماساژ،جکوزی، بارؤ کلاس های یوگا،نگهداری کودک، منوی غذاهای رژیمی و…….. نام برد.

 

 

هتل پالاس توکیو

این هتل در نطقه تجاری قرار گرفته است و هتل بسیار لوکس و مجللی می باشد.هتل پلاس توکیو ۵ ستاره است و  ۲۹۰ اتاق دارد که تمامی اتاق مجهز به وسایل بهداشتی و رفاهی می باشد .این هتل ۷ رستوران داران که بهترین سوشی را سرو می کند و در ضمن تنوع بسیاری زیادی در غذا دارد به طوری که انواع غذای ژاپنی و بین المللی در آن سرو می شود.از دیگر امکانات این هتل می توان به مجموعه ورزشی، انواع ماساژ،استخر،جکوزی، امکانات رفاهی برای افراد ناتوان جسمی، دوچرخه سواری،بار ،صبحانه در اتاق ،تبادل ارز و …… را نام برد.

 

 

 

 

Leave a Reply

    مشاوره رایگان