اطلاعات گردشگری ژاپن

تور ژاپن و ویزای توریستی ژاپن

اطلاعات گردشگری ژاپن

اطلاعات گردشگری ژاپن 1350 500 خانم سپاهی

نام رسمی: کشور ژاپن

حکومت : امپراتوری

پایتخت: توکیو

جمعیت : ۱۲۷ میلیون نفر

زبان رسمی : ژاپنی و انگلیسی به عنوان زبان دوم استفاده میشود

واحد پول : ین

مساحت ژاپن : ۳۷۷,۹۶۲ کیلومتر

درباره ی ژاپن

تاریخ ژاپن

تقریبا تمامی مردم دنیا بر این باورند که اولین محل زندگی انسان در مجمع الجزایر ژاپن به دوران قبل از میلاد میرسد. دوره ی یون، که در سالهای اول میلادی قبل از میلاد، زمانی که فن آوری های جدید از قاره ی آسیا در حال شکل گیری بود بعد از تمدن یونانی ها به وجود آمده است در طول این دوره، در قرن اول میلادی، اولین کتاب شناخته شده نوشته شده به ژاپنی نگاشته شده است. بین قرن چهارم و قرن نهم، بسیاری از پادشاهیان و قبایل ژاپن به تدریج در یک دولت متمرکز، تحت عنوان و کنترل یک امپراتوری متحد شدند. سلسله امپریالیستی که در این زمان بر این کشورحکم فرما شد، تا کنون به سلطنت بر ژاپن ادامه می دهد.

مردم و فرهنگ کشور ژاپن

فرهنگ ژاپن در طول هزاران سال، از دوران ماقبل تاریخ یونان تا فرهنگ مدرن آن تحت تأثیرات آسیایی، اروپا و آمریکای شمالی بوده است و به شدت تکامل یافته است. هرچند که تأثیرات قوی چینی ها هنوز در فرهنگ سنتی ژاپنی مشهود است چرا که چین به طور تاریخی یک نیروگاه منطقه ای بوده است که منجر به جذب بسیاری از عناصر فرهنگ چینی از طریق کره و سپس تبادل فرهنگ های مستقیم با چین شده است.

زبان کشور ژاپن

ژاپنی زبان رسمی و اصلی ژاپن است. ژاپنی نسبتا کوچک است اما دارای یک سیستم لهجه ای متمایز میباشد. اولین تذکره زبان ژاپنی در یک سند چینی از سال ۲۵۲ میلادی باقی مانده است. ژاپنی با ترکیبی از سه اسکریپت نوشته شده است: هیراگانا، به دست آمده از اسکریپت خطی چینی، کاتاکانا، مختصر شده از شخصیت های چینی و کانجی، وارد شده از چین مشتق شده است. الماس لاتین، رمجی، اغلب در ژاپنی های مدرن، به ویژه برای نام های شرکت و آرم ها، تبلیغات، و هنگام ورود ژاپنی به کامپیوتر استفاده می شود. اعداد هندو-عربی به طور کلی برای اعداد استفاده می شود، اما اعداد سنتی چین و ژاپن نیز بسیار شبیه به هم هستند.

جغرافیای ژاپن

ژاپن کشوری جزیره ای در شرق آسیا است که شامل یک مجمع الجزایر استراتوولکانیک است که در امتداد ساحل اقیانوس آرام گسترش یافته است. کشور ژاپن بین عرض جغرافیایی ۲۴ و ۴۶ درجه شمالی و از طول ۱۲۳ درجه به ۱۴۶ درجه شرقی فاصله دارد. ژاپن جزیره ای در جنوب شرق روسیه است که توسط دریای اوکوتسک جدا شده است؛ کمی هم از شرق کره جنوبی، توسط دریای ژاپن جدا شده است. نزدیک ترین کشور به ژاپن روسیه میباشد.

دین مردم ژاپن

مذهب در ژاپن تحت سلطه شینتو (دین قومی ژاپن) و مدارس و سازمان های بودایی است. بر طبق نظر سنجی هایی که در سال ۲۰۰۶ و ۲۰۰۸ انجام شد، کمتر از ۴۰ درصد از جمعیت ژاپن با یک دین سازمان یافته مشخص می شود و در اصل حدود ۳۵ درصد بودایی ها، ۳ درصد تا ۴ درصد اعضای فرقه های شینتو و ادیان مسیحی و از کمتر از ۱ تا ۲.۳ درصد مسیحیان هستند. در سال ۲۰۰۹، یک نظرسنجی رسمی نشان داد که بیش از نیمی از خانواده های ژاپنی بودایی هستند. داده های سال ۲۰۰۹ از سوی آژانس فرهنگی اظهار داشت که ۸۹ میلیون بودایی در ژاپن وجود دارد. در سال ۲۰۱۱ گزارش شد که ۹۰ درصد از ژاپنی ها به عنوان بودیس یا شینتو یا ترکیبی از هر دو شناخته شده اند.

واحد پول ژاپن

ین ژاپنی که با نماد: ¥ شناخته میشود همچنین به اختصار JP نیز نوشته میشود ارز اصلی ژاپن است. جالب است بدانید که ین سومین ارزهای معامله شده در بازار ارز پس از دلار ایالات متحده و یورو است. قانون ارز جدید در سال ۱۸۷۱ با اینها کنار گذاشته شد و ین را به عنوان ارز تبدیل شده به عنوان ۱.۵ گرم (۰.۰۴۸ تروی اونس) طلا یا ۲۴.۲۶ گرم (۰.۷۸۰ تروی اونس) نقره تعریف کرد. هان سابق (fiefs) تبدیل شد به حوزه های پیشنهادی و صندوق های خصوصی خصوصی بانک ها، که در ابتدا حق چاپ پول را حفظ کرد. برای پایان دادن به این وضعیت، بانک ژاپن در سال ۱۸۸۲ تأسیس شد و به انحصار در کنترل عرضه پول پرداخت.

حمل و نقل در ژاپن

شهرهای بزرگ ژاپن با مترو یا تراموا، اتوبوس و تاکسی سرو کار دارند؛ در واقع، بسیاری از مردم محلی به طور کامل بر روی حمل و نقل عمومی تکیه می کنند. تقریبا هر شهر ژاپن دارای یک شبکه اتوبوس است، اگرچه، به استثنای مناطق بسیار توریست خیز مانند توکیو و کیوتو نام ایستگاهها به زبان ژاپنی خوانده میشود. اتوبوس های شهر اغلب کرایه ای یکسان دارند . اتوبوس ها در ژاپن می توانند گیج کننده باشند: در توکیو از درب قسمت عقبی اتوبوس سوار میشوید و از طریق اسکن کارت IC کرایه پرداخت می کنید و از درب جلو اتوبوس را ترک میکنید اما در کیوتو باید این مراحل را برعکس انجام دهید. تاکسیچه در شهر های بزرگ و چه در شهرهای کوچک و حتی جزایر کشور ژاپن شما میتوانید به راحتی تاکسی پیدا کنید امتا توجه داشته باشید که باید به ایستگاههای مخصوص انها بروید و یا در غیر این صورت با تلفن زدن نسبت به رزرو یک تاکسی اقدام کنید. ایستگاه های حمل و نقل و هتل ها دارای تاکسی هستند پس در تور ژاپن اصلا جای نگرانی نیست.مترو ژاپن سیستم های مترو در Fukuoka، Kōbe، کیوتو، ناگویا، اوزاکا، ساپورو، توکیو و یوکوهاما کار می کنند. آنها معمولا سریع ترین و راحت ترین راه برای دور جا به جا شدن میباشند. منطقه مترو توکیو و منطقه مترو کانسای بیشتر با شبکه ای از JR و خطوط راه آهن خصوصی ارتباط برقرار می کنند. و نکته ی جالب و مثبت متروهای کشور ژاپن این است که نام ایستگاهها به زبان انگلیسی خوتنده میشود پس جای نگرانی نیست و به راحتی میتوانید از سیستم مترو کشور ژاپن در تور ژاپن بهره ببرید. اگر قصد دارید یک روز در اطراف یکی از شهرهای ژاپن بگردید، یک روز بلیط سفر نامحدود (به نام ichi-nichi-jōsha-ken) یک معامله خوب است؛ اکثر شهر ها آنها را ارائه می دهند و میتوانید به راحتی از قسمت ورودیه ی ایستگاههای متروی ژاپن آنها را خریداری کنید اما اگر قصد دارید بیش از یک یا دو روز از ان بلیط استفاده کنید، پس بهتر است یک کارت IC prepaid تهیه کنید که این امکان را برای شما در تور ژاپن فراهم میکند.

آب و هوا در ژاپن

آب و هوا در ژاپن به طور کلی معتدل و دارای چهار فصل متفاوت است: آب و هوای ژاپن در زمستان، از دسامبر تا فوریه، در امتداد ساحل اقیانوس آرام کاملا خشک و آفتابی است و درجه حرارت به ندرت زیر ۰ درجه سانتیگراد می افتد. درجه حرارت شمال، با مناطق مرکزی و شمالی شاهد بارش برف میباشند. جنوب ژاپن نسبتا معتدل است و زمستان خفیف را تجربه می کند. بهار از ماه مارس تا مه ادامه دارد. درجه حرارت گرم است، اما نه خیلی گرم، به علاوه باران بیش از حد وجود دارد. شکوفه های گیلاس معروف در این زمان خارج می شوند و جشن های زیادی برای شکرگزاری در این فصل برگزار میشود.تابستان در ماه ژوئن آغاز می شود و کشور فصل بارانی سه تا چهار هفته ای را طی می کند که طی آن کشاورزان برنج خود را برداشت میکنند. ژاپن در طول این مدت گرم و مرطوب است و درجه حرارت اغلب تا ۳۰ درجه میرسد تابستان در ماه اوت به اوج خود میرسد. پاییز از سپتامبر تا نوامبر ادامه دارد و مردم با فانوس های روشن به استقبال این فصل میروند و درجه حرارت سردتر از ۸-۱۰ درجه سانتیگراد نمیشود در پاییز بسیاری از نمایشگاه ها، کنسرت های موسیقی و مسابقات ورزشی در ژاپن برگزار می شود. پس انتخاب تور ژاپن در فصل پاییز بی شک یکی از انتخاب های حرفه ای شما خواهد بود.

طبیعت ژاپن

نمادهای قدیمی ژاپن – حوضچه های پر از ماهی های کپور است، دره های مرطوب و درختان ضخیم در جنگل های انبوه- اغلب توسط تصویر ژاپن از کلان شهر نئون با آسمان خراش کشتی های موشکی میباشد. بدون شک سفر به ژاپن باید شامل سفر LSD طبیعی است که فقط شهرهای مانند توکیو، یوکوهاما و اوزاکا می توانند نمونه ی یک طبیعت بینظیر و زیبا باشند. جایی که میتوانید به بازسازی روح خود و دوباره انرژی گرفتن بپردازید. با کمی تحقیق متوجه خواهید شد که تور ژاپن یکی از بهترین انتخاب های شما خواهد بود.

غذا در ژاپن

غذاهای ژاپنی شامل غذاهای منطقه ای و سنتی ژاپن است پس از قرنها تغییر همچنان اصیل باقی مانده اند. غذاهای سنتی ژاپن (和 食 washoku) بر پایه برنج با سوپ مااسو که در ظروف خاص سرو میشوند غذاهای جانبی اغلب شامل ماهی، سبزیجات ترشی و سبزیجات پخته شده در سوپ است. غذاهای دریایی در کشور ژاپن بسیار معمول و پرطرفدار هستند، که اغلب به صورت کبابی سرو میشوند ، اما همچنین خام به عنوان sashimi یا سوشی نیز سرو میشوند. غذاهای دریایی و سبزیجات نیز به صورت قهوهای مایل به قهوه در معرض دما قرار می گیرند. جدا از برنج، اسکاچ ها عبارتند از رشته فرنگی، مانند صبا و udon. غذاهای مانند کاری و همبرگر معمولا در ژاپن به وفور یافت می شوند. از لحاظ تاریخی، ژاپنی ها از گوشت، اما با پیشرفت مدرنیزاسیون ژاپن در دهه ۱۸۸۰، غذاهای مبتنی بر گوشت مانند تنکاتسو نیز از جایگاههای مهمتری برخوردار شدند. غذاهای ژاپنی، به ویژه سوشی، در سراسر جهان محبوب شده است. جالب است بدانید که رستوران های فرانسوی بسیاری در کشور ژاپن وجود دارند و سرو غذاهای فرانسوی قسمتی از فرهنگ مردم ژاپن میباشد.

سوغاتی های ژاپن

مجموعه یوکاتا در مناطق گردشگری مانند Asakusa و Akihabara بسیار رایج است. آنها دقیقا همان چیزی هستند که به نظر میرسند: مجموعه ای که حاوی یوکاتا، obi، yukata لباس های محلی و کفش های زیبا هستند بعضی ها که بسیار دیدنی میباشند. فراموش نکنید که لباس های محلی کشور ژاپن بسیار نفیس و پرطرفدار میباشند. و قطعا سوغاتی فراموش نشدنی در تور ژاپن هستند. یکی از خوبی های خرید در ژاپن این است که بسته به جایی که میروید، میتوانید دربیشتر فروشگاههای اختصاصی زیور الاتی زیبا و منحصر به فرد ژاپنی پیدا کنید. فروشگاههایی هستند که لوازم ارزان قیمتی را ارائه میدهند که با نام هاندرد یون شناخته میشوند شما میتوانید زیور الات بسیار خوبی را از این قبیل فروشگاهها پیدا کنید اما فراموش نکنید که برای خرید زیورالات نفیستر باید به فروشگاههای دسته اول تری سر بزنید. محصولات گربه ای آیا شما سوغاتی را برای کسی که گربه را دوست دارد خریداری می کنید؟پس شما در کشور درست هستید .همه چیز در این فروشگاهها مربوط به گربه ها هستند ساعتهای گربه کیسه های گربه کفش با گربه کتهای با الگوهای گربه لیوان گربه ، زیورآلات گربه ای گربه جوراب گربه گوشواره گربه کلاه گربه صفحات گربه دارندگان بافت گربه.کیف گربه ای و مجسمه های گربه ای همه چیز مربوط به گربه ها هستند. این خرید بیشک یکی از به یاد ماندنی ترین خرید های شما در تور ژاپن میباشد.

شهرهای توریستی ژاپن

توکیو ، اوزاکا و کیوتو مهمترین و توریستی ترین شهرهای کشور ژاپن هستند در ادامه به توضیح بیشتر این شهر ها میپردازیم.

شهر توکیو

توکیو بزرگترین منطقه شهری جهان است و مرکز فرهنگ ژاپن، مرکزامور مالی و دولت است. توکیو یک شهر شلوغ است و همچنین مرکز عمده حمل و نقل و مرکز اقتصادی و صنعتی جهان است. این شهر دارای تعداد زیادی از موسسات آموزش عالی عالی رتبه جهانی است که بیشترین تمرکز دانشگاههای ژاپن را دارند. شهر توکیو به طور کلی به عنوان چهار حوزه توکیو، ساعیما، کاناگاوا و چیبا تعریف شده است، در حالی که شهر توکیو معمولا به ۲۳ بخش در خود ایالت توکیو اشاره دارد. منطقه شهری شامل شهرهای مهم یوکوهاما (دومین شهر بزرگ ژاپن)، کاوازاکی و چیبا، و همچنین مناطق کوهستانی روستایی در غرب شهر، جزایر Izu در خارج از توکیو خلیج، و جزایر Bonin به جنوب شرقی در اقیانوس آرام است. از آنجا که ژاپن یک کشور جزیره ای است، کارآمدترین راه دسترسی به این جزیره به وسیله هوا است. پروازهای خارجی تقریبا همیشه در فرودگاه بین المللی جدید توکیو در ناریتا فرود می آیند. سیستم مترو به طور مداوم به درحومه ی شهر توکیو گسترش می یابد،اما دسترسی آن محدود است. بهترین راه برای دسترسی به شهر از دیگر نقاط ژاپن توسط راه آهن است. شرکت های مختلف ریل ژاپن، که هفت شرکت هستند، دارای خطوطی هستند که از هر قسمت از کشور به توکیو می رسد، اما فراموش نکنید که کارآمدترین راه سفر به توکیو،قطارهای شینکانسن میباشند. قطارهای سرعت بالا که توسط سیستم راه اهن ریلی ژاپن تردد میکنند شینکانسن همچنین دسترسی به توکیو از شمال و غرب را فراهم می کند. در دونتات کانتو، توکیو یکی از سه شهر بزرگ است، که دو شهر دیگر یوکوهاما و کاوازاکی هستند، در امتداد ساحل شمال غربی توکیو خلیج، ورودی اقیانوس آرام در شرق و مرکز Honshu، بزرگترین جزایر ژاپن میباشند . این منطقه شیتاماچی یا سایت اصلی Edo نامیده می شود. در ادامه ی این مقاله به توضیح و معرفی جاذبه های گردشگری شهر توکیو میپردازیم

سنسو جی توکیو

یکی از معروفترین و پرطرفدارترین معابد توکیو یک تصویر طلایی از Kannon (الهه رحمت بودایی)، که، بر اساس افسانه، به طرز معجزهآمیز از دو سوم ماهیگیران در ۶۲۸ میلادی، از معبد سومیدهوا گریخته است. اما هرگز در نمایش عمومی نیست.این ساختمان از سال ۱۹۵۳ به جا مانده است. ورود به مجتمع معبد از طریق خیابان Kaminari-ممکن است. قبل از عبور از دروازه، به دو طرف نگاه کنید تا مجسمه های فوجین (خدای باد) و رجین (خدای رعد و برق) را ببینید وهمینطور قسمت پایینی فانوس قرمز غول پیکر را برای دیدن یک اژدهای زیبا حکاکی شده نظاره کنید.در لبه شرقی مجتمع معبد Asakusa-jinja، یک حرم ساخته شده به افتخار برادرانی است که مجسمه کانن را کشف کردند که الهام بخش ساختن Sensō-ji بود. (به لحاظ تاریخی، دو ادیان ژاپن، بودیسم و شینتو، در هم تنیده بودند و برای معابد شامل زیارتگاهها نبود و برعکس.) ساختمان فعلی که یک سایه عمیق قرمز را نقاشی می کند، به سال ۱۶۴۹ می رسد و نمونه ای از معماری اوایل اوودو است. این مرکز همچنین محل یکی از مهمترین جشنواره های توکیو به نام ، Sanja Matsuri می باشد. در کل در این مجموعه مردم دائما در حال نیایش میباشند و بهترین زمان بازدید از این منطقه در اواخر هفته و روزهای پایانی ماه میباشد.

میجی جینگو توکیو

بزرگترین زیارتگاه شینتو در توکیو به امپراتور میجی و امپراتور شکن اختصاص دارد. این ساختمان در سال ۱۹۲۰ ساخته شد و در سال ۱۹۵۸ در خلال جنگ جهانی دوم ویران شد. با این حال، بر خلاف بسیاری از بازسازی های پس از جنگ ژاپن، Meiji-jingū دارای قدمت و عظمت فراوانی است. دروازه ورودی ۱۲ متری چوبی نشان دهنده ورود آن از یک کپور ۱۵۰۰ ساله تایوانی میباشد. توجه داشته باشید که Meiji-jingū اکنون در حال آماده سازی برای ۱۰۰ سالگی خود در حال انجام اصلاحات است، اما باقی خواهد ماند. تنها زمان بازدید برای گردشگران از ساعت ۸ صبح تا ۲ بعد از ظهر است. ساختمان حرم فقط یک قسمت کوچکی از زمین های گسترده ی از جنگل ها را اشغال می کند. میجی جینگو گویون یک زمین امپراتوری بایر بود؛ امپراتور Meiji خودش اینجا را طراحی کرد و به مناسبت دعای دسته جمعی دعوت کرد. بازدید از باغ در ماه ژوئن بسیار پرطرفدار است.

موزه گیبلی توکیو

میازاکی هیائو، استاد انیماتور، که استودیو گییبلی شاهزاده خانم Mononoke و Spirited Away را تولید کرد، این موزه را طراحی کرد. طرفداران از طرح های اصلی لذت خواهند برد؛ بچه ها، حتی اگر با فیلم ها آشنا نباشند، با دیدن فضای افسانه ای (و اتوبوس گربه بزرگ) عاشق می شوند. بلیط ها باید از قبل خریداری شوند و شما باید زمان و تاریخ دقیقی را که می خواهید بازدید کنید، مطلع باشید. بلیط های خود را از طریق یک شرکت مسافرتی قبل از وارد شدن به ژاپن و یا از یک کیوسک در هر فروشگاه راحتی Lawson در توکیو خریداری کنید. تا با خیال راحت به بازدید از این جازبه ی شگفت انگیز توکیو بپردازید.

کویا سان

کویا سان یا کوه کویا مهمترین محل برای مکتب شینگون بودایی، یک فرقه در ژاپن از سال ۸۰۵ است که در آن زمان توسط کوبو داییشی معرفی شده بود. این محل برای این فرقه و شهرهای کوچک که در اطراف معبد رشد کرده اند به عنوان مرکز اصلی باقی مانده است. محل آرامگاه کوبو داییشی این کوه پوشیده شده از درخت، نیز محل شروع و پایان معبد زیارت شیکوکو ۸۸ است. گردشگران می توانند نحوه زندگی راهب‌ها را در اینجا حس کنند چرا که آنها مجاز به یک شب اقامت در معبد هستند.

ایشیگاکی

ایشیگاکی (Ishigaki) که در غرب اوکیناوا واقع شده مقصد برتر ساحلی ژاپن است و یک پایگاه خوب برای اکتشاف جزایر دیگر در مجمع الجزایر یائیاما است. با بهترین سواحل ژاپن، به طور خاص برای خانواده‌ها محبوب است چون که سواحل در فوساکی و مائیزاتو به طور کامل محافظت شده هستند. ایشیگاکی که در ۲۰۰۰ کیلومتری در جنوب توکیو قرار گرفته است ممکن است زیارتگاه‌ها و معابد سایر شهرهای ژاپنی را نداشته باشند، اما آن تفریحات شبانه فراوانی برای بازدید کنندگانی دارد که پس از یک روز ساحل‌روبی، ورزش‌های آبی و یا صعود به قله ناسوکو هنوز هم دارای انرژی هستند.

کانازاوا

در اواسط قرن نوزدهم کانازاوا چهارمین شهر بزرگ ژاپن بود که در اطراف قلعه بزرگ و باغ زیبا ساخته شده است. امروزه پایتخت استان ایشیکاوا همچنان به پرورش هنر ادامه می‌دهد و شامل یک شهر قدیمی و جذاب است. پس از خلاصی از بمباران در طول جنگ جهانی دوم، مناطق شهر داخلی سنتی، مانند ناگاماچی با خانه‌های سامورایی و منطقه جذاب چای‌خانه گیشا در هیگاشی چایا، دست نخورده باقی مانده است و یک لذت برای گشتن در اطراف را با خود دارد. بازدید از مناطق مختلف کانازاوا که حالا یکی از برترین جاذبه های گردشگری زاپن محسوب می شود، حتما برای شما هم هیجان انگیز خواهد بود.

هیروشیما

هیروشیما در جزیره هونشو واقع شده است که جوان‌تر از بسیاری از شهرهای ژاپنی با کمتر از ۵۰۰ سال قدمت است، اما سرنوشت آن برای همیشه در تاریخ در ۶ اوت ۱۹۴۵ عوض شد هنگامی که تبدیل به اولین شهر در جهان شد که یک بمب اتمی بر روی آن انداخته شد. بنابراین مرکز جاذبه‌های شهر در صلح خلاصه شده است: پارک صلح، یادبود صلح و موزه یادبود صلح. این شهر همچنین جاذبه‌هایی دارد که افکار لذت بخش را به ذهن می‌آورد، مانند قلعه هیروشیما و باغ گل و گیاه شوکی-ان.

کاماکورا

کاماکورا در ساحل در فاصله کمتر از یک ساعتی توکیو واقع شده است که زمانی شهری مهم و مقر دولت نظامی بود که بر ژاپن برای یک صد سال حکومت می‌کرد. امروزه این منطقه یک تفریحگاه ساحلی آرام است که گاهی اوقات به دلیل معابد و زیارتگاه‌های زیاد آن کیوتوی شرق ژاپن نامیده می شود.معروف‌ترین منظره آن دای بوتسو، مجسمه بزرگ بودای برنزی احاطه شده توسط درختان است، اما معابد ذن باستانی شهر به همان اندازه جذب کننده هستند.

نیکو

نیکو (Nikko) یک شهر کوچک در ورودی پارک ملی نیکو است، که بیشتر برای توشوگو، پرخرج‌ترین زیارتگاه تزیین شده در ژاپن و مقبره توکوگاوا ایه‌یاسو معروف شده است. یکی دیگر از جاذبه‌های محبوب پل شین کیو با رنگ قرمز لاکی است. پارک ملی یکی از مکان‌های محبوب برای بازدید در ژاپن است که مناظر دیدنی کوهستانی، دریاچه‌ها، آبشارها، میمون‌های وحشی و بسیاری از مسیرهای پیاده روی را ارائه می‌دهد. در حالی که مناظر خیره کننده در تمام سال در دسترس هستند، پاییز یک زمان به طو ویژه عالی برای بازدید از نیکو است. این زمانی است که برگ‌ها تبدیل به چشم‌اندازی با انفجاری دیدنی و جذاب از رنگ می‌شوند.

تاکایاما

بازدیدکنندگانی که به دنبال آرامش و سکوت به دور از شهرهای بزرگ ژاپن باشند ممکن است بخواهند به بازدید شهر توریستی هیدا-تاکایاما بروند که در آن، آنها می توانند زندگی در یک محیط روستایی را تجربه کنند. تاکایاما (Takayama) در نزدیکی کوه‌های آلپ ژاپن شمالی واقع شده که برای داشتن یکی از شهرهای قدیمی به خوبی حفاظت شده در ژاپن به خوبی شناخته شده است. زیباترین بخش از شهر قدیمی با نام سانماچی شناخته می‌شود که از سه کوچه باریک پر شده با ساختمان‌های چوبی و بوتیک‌های کوچک تشکیل شده است.

نارا

نارا که زمانی به عنوان هی‌جو شناخته شده است، اولین پایتخت دائمی ژاپن بود که در سال ۷۱۰ تاسیس شد. پایتخت زمانی که دولت توسط صومعه‌های بودایی قدرتمند تهدید می‌شد در سال ۷۸۴ به ناگائوکا منتقل شد. نارا در فاصله کمتر از یک ساعتی کیوتو واقع شده است که دیدن قدیمی‌ترین و بزرگترین معابد ژاپن در اینجا یک فعالیت توریستی معروف است. بازدید کنندگان به طور خاص معبد تودای‌جی را با ساختمان‌های معلق، چمن‌های آراسته و قدم زدن آهو در زمین‌های اطراف را دوست دارند.

کیوتو

امروز کیوتو تنها پایتخت اداره ریاست کیوتو است، اما آن زمانی به عنوان پایتخت امپراتوری ژاپن برای بیش از ۱۰۰۰ سال خدمت کرده است. این شهر در جزیره هونشو مرکزی واقع شده که با ۱.۵ میلیون نفر جمعیت به عنوان شهر ۱۰۰۰۰ معبد شناخته می‌شود چرا که که هزاران معبد شینتو را در خود دارد، از جمله بهترین آنها معبد ایناری فوشیمی و معابد بودایی. شهر همچنین برای باغ‌های دوست‌داشتنی خود و جشنواره گیون ماتسوری که یک جشن در ماه ژوئیه است که به عنوان یکی از بهترین‌ها در ژاپن در نظر گرفته می‌شود، شناخته شده است.

آدرس سفارت ژاپن

تهران، زعفرانیه، خیابان مقدس اردبیلی، پلاک ۱۶۲

تلفن سفارت ژاپن: ۲۲۶۶۰۷۱۰

فکس سفارت ژاپن: ۲۲۶۶۰۷۴۷

فکس بخش کنسولی سفارت ژاپن: ۲۲۶۶۰۷۴۶

کد پستی سفارت ژاپن: ۹۳۵۶۳-۱۹۸۵۶

ساعات کاری سفارت ژاپن: ۸:۳۰ الی ۱۲:۰۰، ۱۲:۴۵ الی ۱۷:۰۰ (جمعه و شنبه سفارت تعطیل است)

بخش کنسولی سفارت ژاپن

سفارت ژاپن مدارک درخواست ویزا را از طریق پست نمی‌پذیرد و مسئولیتی در قبال مفقود شدن مدارک ندارد. تمام مدارک درخواست ویزای خود را باید به صورت اصل، در روز و ساعت تعیین شده به متصدی امور ویزا تحویل دهید.

سفارت ژاپن مدراک درخواست ویزا را به صورت فاکس یا ایمیل نمی‌پذیرد. لازم است خود فرد یا نماینده وی، مدارک درخواست ویزا را به طور مستقیم به سفارت تحویل دهد.

درخواست پذیرش بخش کنسولی سفارت ژاپن برای درخواست ویزا: روزهای یک‌شنبه الی پنج‌شنبه، از ساعت ۸:۳۰ الی ۱۰:۳۰

تحویل گذرنامه‌ها و دریافت مدارک تایید شده

بخش دریافت مدارک سفارت ژاپن روزهای یک‌شنبه الی پنج‌شنبه از ساعت ۱۵:۰۰ الی ۱۶:۰۰ به ارائه خدمات می‌پردازد.

هزینه ویزای ژاپن

ویزای توریستی ژاپن به صورت یک بار ورود صادر شده و هزینه آن برای هر نفر ۱,۲۲۰,۰۰۰ ریال می باشد که بایستی نقدا و به صورت ریالی به سفارت پرداخت گردد. سفارت ژاپن از قبول اسکناس های پاره و یا مندرس خودداری می نماید.

هزینه ویزای ژاپن برای کودکان نیز به صورت کامل بایستی پرداخت گردد.

مدارک لازم برای دریافت ویزای توریستی ژاپن

ترجمه انگلیسی رسمی مدارک فارسی، با تاییدیه وزارت دادگستری صادره در سه ماه اخیر، مورد نیاز است.

مدارک لازم برای دریافت ویزای ژاپن به شرح زیر است:

توجه: در مواردی در طول بررسی پرونده نیز مدارک اضافه خواسته خواهد شد.

گذرنامه متقاضی ویزا (در صورت امکان گذرنامه‌های قدیمی هم ارائه شود)

یک نسخه فرم تقاضای ویزا

یک قطعه عکس سایز ۴.۵×۴.۵ با زمینه سفید

برنامه سفر (به همراه رزرو هتل)

شناسنامه متقاضی ویزا (به همراه ترجمه انگلیسی رسمی آن)

پرینت ریز کارکرد سه ماه اخیر حساب بانکی متقاضی (سایز A4)

گواهی اشتغال به کار با ذکر حقوق و موافقت با مرخصی