اطلاعات گردشگری روسیه

اطلاعات گردشگری روسیه

اطلاعات گردشگری روسیه 1350 500 خانم سپاهی

واحد پول روسیه روبل می باشد که هر روبل به صد کوپک تقسیم می شود.

مردم روسیه ، مردمی فرهنگ دوست هستند و برای شخصیت های فرهنگی ، ارزش ویژه ای قائل می شوند. روسیه با فرهنگ کهن و ریشه دار  خود در سراسر اروپا الهام بخش نژاد اسلاو می باشد.

مردها در برخورد با هم ، به گرمی دست می دهند ولی زنان کمتر راغب به این کار هستند.

روسها در هنگام ورود به خانه کفش های خود را در می آورند. اگر مهمان باشید احتمالا” صاحبخانه به شما دمپایی روفرشی می دهد.

رد کردن نوشیدنی که میزبان تعارف می کند، بی ادبی محسوب نمی شود.

معمولا” مهمان برای میزبان هدیه ای مانند گل ، نوشیدنی و یا خوراکی می برد.

دیرکردن مهمان بیش از  ۱۵ دقیقه بی ادبی است و میزبان را ناراحت می کند.

برای رفتن به مهمانی لباس رسمی و مناسب می پوشند که نشانه احترام به میزبان می باشد.

نامهای روسی از سه بخش تشکیل می شوند: بخش اول اسم شخص است و بخش دوم نام پدر یا بخشی از نام او به همراه پسوند “ویچ” یا “اویچ” (برای مردان) و پسوند ” اوفنا” ویا “آفنا” (برای زنان) می باشد. بخش سوم نیز نام خانوادگی است . در مراسم رسمی از سه نام با هم استفاده می شود ولی دوستان صمیمی و خانواده ، همدیگر را با نام کوک صدا می کنند.

در روسیه با توجه به وسعت و وجود فرهنگهای مختلف تنوع غذایی زیادی وجود داردولی اساس آن بر غذاهای روستایی با ترکیبی از انواع مرغ و ماهی و قارچ و میوه ها و عسل است.

سوپ و تاس کباب های روسی که  غذای اصلی روسها بوده از گوشت و ماهی طبخ می شوند.

در روسیه برای تهیه غذا و نوشیدنی از مواد غیرحلال استفاده می شود لذا مسلمانان  مقید باید احتیاط را رعایت نمایند و از هرمکانی غذا تهیه ننمایند.

روسیه با توجه به وسعت و تنوع جمعیتی ، از دیدنیهای تاریخی و طبیعی و هنری زیادی برخوردار می باشد، همچنین بدلیل اینکه در قرنهای اخیر یکی از کشورهای قدرتمند جهان بشمار می آمده ، دارای قصرها ، ساختمانها و موزه های زیادی می باشد و شهر مسکو به عنوان پایتخت آن از بخش زیادی از این دیدنیها بهره جسته است. ولی در سایت شرکت نسیم شب پرواز سعی شده است بخشی از این دیدنیها به زبان ساده و مختصر جهت آشنایی مسافرین ترجمه و قرار داده شده است.

مسکو و سنت پترزبورگ

مسکو شهری رودگذر است که در کنار رودخانه بزرگ مسکو قرار دارد که عبور این رودخانه از مرکز این شهر همانند دیگر شهرهای بزرگ دنیا مثل لندن و پاریس نمایی زیبا و لطیف شده را به شهر بخشیده است.

کاخ کرملین

از ویژگی های جالب شهر مسکو داشتن سیستم متروی قدیمی با قدمتی حدود ۱۰۰ سال است که این سیستم زیرزمینی با داشتن بیش از ۱۸۵ ایستگاه و جابجایی بیش از ۷ میلیون نفر در روز یکی از بزرگترین سیستم های متروی شهری دنیا است و عمیق ترین تونل های زیرزمینی را در خود دارد. مترویی با  داشتن ایستگاه های متفاوت از لحاظ ساختار بصری و معماری.

یکی از بزرگترین مجموعه های دیدنی شهر مسکو که هر توریستی آرزوی دیدن آن را دارد مجموعه دیدنی و زیبای میدان سرخ مسکو است که این میدان یکی از دیدنی ترین میادین جهان است که هر ساله شمار زیادی توریست را به آنجا می کشاند. این میدان همچنین محل برگزاری بسیاری از رخدادهای سیاسی و اجتماعی در شهر مسکو است و بسیاری از کنسرت های بزرگ در این میدان برگزار شده است

کاخ کرملین یکی دیگر از بناهای معروف جهان است که در غرب میدان سرخ و کنار رودخانه مسکو قرار دارد. این مجموعه بنای ۵۰۰ ساله که در میراث جهانی یونسکو نیز ثبت شده است محل زندگی رئیس جمهور روسیه است.

کلیسای جامع سنت باسیل از دیگر مجموعه های دیدنی شهر مسکو است که در جنوب میدان سرخ قرار دارد. این کلیسای جامع به دستور ایوان مخوف ساخته شده و مانند دیگر آثار و بناهای میدان سرخ در فهرست میراث جهانی یونسکو به ثبت رسیده است.

سنت پترزبورگ دومین شهر بزرگ روسیه است که در شمال غربی ترین نقطه این کشور قرار دارد. این شهر با نام های دیگری همچون پتروگراد و لنینگراد نیز نامیده می شده. این شهر همانند مسکو شهری رودخانه ای و همچنین بندری است و در کنار رودخانه بزرگ نِوا و خیلج فنلاند قرار دارد. در واقع سنت پترزبورگ غربی ترین شهر روسیه و دروازه روسیه با شمال اروپاست.

رودخانه نوا و فستیوال موسیقی در تابستان در شهر سنت پترزبورگ
این شهر بزرگ پایتخت سابق و قدیمی کشور روسیه بوده که در سال ۱۷۰۳ به دستور پتر کبیر ساخته شده و  از همان سال تا ۱۹۱۷ و به مدت ۳۰۰ سال پایتخت این کشور بوده است.

و جالب است بدانید که در زمان قاجاریه این شهر به نام به نام پتل پورت خوانده میشده و از آن به عنوان دورترین نقطه مثال زده میشده چون در آن زمان دانشجویان و روشنفکرانی از ایران برای ادامه تحصیل به آنجا می رفته اند.

کاخ مارینسکی

در این شهر قدیمی آثار دیدنی و تاریخی بسیاری قرار دارد و از لحاظ توریست، با داشتن ۳۶ مجموعه تاریخی، ۲۲۱ موزه، ۲۰۰۰ کتابخانه و بیش از ۴۰۰۰ اثر دیدنی، توریستی ترین و دیدنی ترین شهر روسیه است و در فهرست میراث جهانی یونسکو ثبت شده است. (چیزی شبیه به شهر اصفهان).

در این شهر یکی از معروفترین و بزرگترین موزه های جهان قرار دارد. موزه هرمیتاژ در کنار نام بزرگترین موزه های جهان همچون موزه لور فرانسه قرار دارد و یکی از دیدنیهای دیگر این شهر است.

از قدیمیترین کلیساهای این شهر می توان به کلیسای جامع سنت ایزاک اشاره کرد که ساخت آن در سال ۱۸۱۸ شروع شده و ساخت آن ۴۰ سال به طول انجامیده. گنبد طلایی این کلیسا نماد مشهور آن است.

کلیسای اسپیلت بلود یکی دیگر از کلیساهای قدیمی و زیبای این شهر است که در سال ۱۸۸۳ ساخته شده و یکی از زیباترین کلیسای شهر از نظر هنر و معماری است.

تور روسیه

 

بهترین و جذاب ترین منطقه تفریحی و گردشگری روسیه (مسکو,سنت پترزبورگ,سیبری) – ۳ شب مسکو , ۴ شب سیبری.

جهت کسب اطلاع از انواع قیمت ها , نام هتل ها و شرایط تور روسیه عکس های پیوست شده را ملاحظه فرمایید.

خدمات تور : پرواز رفت و برگشت – اقامت در هتل – ترانسفر رفت و برگشت فرودگاهی و بین شهری – بیمه مسافرتی – گشت شهری با بهترین برنامه های مهیج – خدمات اخذ ویزا توریستی

توجه : ارسال ۵۰% مبلغ تور هنگام ثبت نام الزامی می باشد.

پرواز چارتری , غیرقابل کنسلی و استرداد می باشد.

مسئولیت کنترل پاسپورت از بابت ممنوعیت خروج به عهده مسافر و تاریخ اعتبار آن به عهده آژانس همکار می باشد.

معیار محاسبه کلیه نرخ ها بر اساس پایین ترین نرخ ارزی محاسبه شده و در صورت افزایش مابه التفاوت نرخ لحاظ می گردد.

پکیج جهت استفاده آژانس های همکار شامل کمیسیون می باشد.

در صورت عدم صدور ویزا , جرایم مطابق با بندهای قرارداد منعقده لحاظ می گردد.

انواع ویزای روسیه

ویزای توریستی (گردشگری)

ویزای خصوصی (خانواده یا دوستان نزدیک)

ویزای تجاری

ویزای کار

ویزای ترانزیت

ویزای تحصیلی

ویزای توریستی روسیه

ویزای توریستی برای متقاضیانی صادر می‌شود که به قصد گردش و تفریح به روسیه سفر می‌کنند. مدت اعتبار این ویزا حداکثر یک ماه است و به دو صورت یک یا دوبار ورود صادر می‌شود.

طبق اطلاعیه مندرج در وب‌سایت سفارت روسیه تماشاگران خارجی می‌توانند بدون ویزا و بر اساس یک فرم شخصی الکترونیکی برای تماشای مسابقات جام جهانی ۲۰۱۸ راهی روسیه شوند. قانون جدید این گونه است که مدت زمانی که قرار است تماشاگران خارجی بدون ویزا به روسیه سفر کنند، در یک فرم که به صورت هم کاغذی و هم الکترونیکی به آنها اعطا خواهد شد، تعیین شود. این دوره ده روز قبل از تاریخ اولین مسابقه جام جهانی آغاز خواهد شد و تا پایان مسابقات اعتبار خواهد داشت. همچنین، دولت روسیه اعلام کرد که سفر آزادانه نمایندگان رسانه‌های جمعی با قطار انجام شده و کارت شناسایی و کارت اعتباری آن‌ها لازمه سفر به روسیه برای پوشش جام جهانی ۲۰۱۸ خواهد بود.

مدارک لازم برای صدور ویزای توریستی

  • تکمیل فرم درخواست ویزا به زبان انگلیسی (فرم آنلاین درخواست ویزا)
  • فرم تائید مسافر از طرف مراجع مورد تائید وزارت امور خارجه روسیه. این تائیدیه باید حاوی اطلاعاتی مانند نام کامل مسافر، تاریخ تولد، شماره پاسپورت، تاریخ دقیق ورود/خروج به روسیه، برنامه سفر، شماره مجوز آژانس مربوطه، قرارداد و امضای آژانس باشد.

نکته: واچر هتل برای صدور ویزای توریستی روسیه دارای اعتبار نیست.

  • بلیط رفت و برگشت قطعی شده (Ok)
  • گذرنامه دارای اعتبار

نکته: گذرنامه باید دارای حداقل شش ماه اعتبار و دو صفحه سفید برای درج ویزا باشد.

  • یک قطعه عکس ۴*۳
  • بیمه مسافرتی
  • اصل پاسپورت

 

 

سفارت روسیه در ایران

نشانی سفارت: تهران، خیابان نوفل لوشاتو

تلفن: ۶۶۷۰۱۱۶۱ (۰۲۱)

نمابر: ۶۶۷۰۱۶۵۲

کدپستی: ۱۱۳۱۷۱۳۸۱۱

وب‌سایت: iran.mid.ru

پست الکترونیک: rusembiran@mid.ru

ساعت کاری: یکشنبه تا پنج‌شنبه از ساعت ۸ صبح تا ۱۸ عصر