اطلاعات گردشگری باکو

اطلاعات گردشگری باکو

اطلاعات گردشگری باکو 664 498 erfan

اطلاعات گردشگری باکو

باکو پایتخت آذربایجان است که در ساحل غربی دریای خزر قرار گرفته است . در این شهر پارک های  ساحلی زیادی وجود دارد که برگزاری برنامه ها و مراسم های مختلف هنری از جمله تئاتر و موسیقی و…. به خاص کردن این شهر کمک بسیاری کرده است. بخش قدیمی باکو همچنان بافت قدیمی خود را حفظ کرده است وبرج و حصار قلعه های میانه که از قدیم باقی مانده جزو میراث فرهنگی جهانی ثبت شده است.سفر به این شهر جزو سفرهای خاص و دلپذیر می باشد به دلیل حا ل و هوای موسیقی که عده ای غربی و عده ای شرقی را انتخاب می کنند به عنوان مثال جاز کلاب همه ساله فستیوال جاز در باکو برگزار می کند که بسیار شنیدی است در کنار موسیقی رقص باله و اجرای اپرای این شهر هم زبانزد همه می باشد.حدود ۷۰٪ مردم شیعه هستن و به زبان ترکی آذربایجانی ٖ رزگی و ترکی استانبول صحبت می کنند و واحد پول آذربایجان منات می باشد.

غذاهای باکو

تنوع غذا در آذربایجان بسیار زیاد است .بیش از ۳۰ نوع آش که با ماست تهیه می شود و انواع کباب و کوفته و…. می باشد.جالب است بدانید جدا از غذاهای سنتی خودشان انواع غذاهای ایرانی ٖ فرنگی ٖ آسیایی و….. نیز در دسترس مسافرین خواهد بود.از جمله غذاهای سنتی این شهر به شرح ذیل می باشد

پلوی آذربایجانی

این غذا با برنج و گوشت طبخ می شود و با اودیه فلفل طعم دار می گردد.مواد اولیه اصلی این غذا پلوی آذربایجانی ٖ برنج ٖ زعفران ٖدارچین و گیاهان معطر است که روی آن یک تکته گوشت ٖ مرغ یا بره سرخ شده قرار می دهند.

 

قوتاب یا ختاب آذربایجان

قوتاب نوعی نان است که داخل آن را با مواد مختلف مثل کدو ٖ اسفناج ٖ گوشت و….پر می کنند و خمیر نان قوتاب هم از آرد ٖ آب ٖ تخم مرغ و نمک درست می شود و به شکل حلال سرو می گردد.

 

دوشبارا

دوشبارا خمیرهای پخته شده در سایز های بسیار کوچک می باشد که داخل آن با گوشت چرخ کرده پر می شود و در آب گوشت پخته می شود.

 

مناطق دیدنی باکو

قلعه دختر

قلعه دختر به عنوان ارگ بانو در منطقه ایچری شناخته شده است . این قلعه به شکل برج استوانه ای است که داخل آن به صورت مارپیچ می باشد.نکات عجیبی و افسانه های جالبی در رابطه با این برج وجود دارد که هنوز به صورت دقیق مشخص نشده است. گروهی معتقد هستند این بنا زمانی معبد زرتشت بوده و دانشمندان نتوانستند اطلاعات دقیقی در رابطه با هدف از ساخت این برج کسب کنند.جالب است بدانید افسانه های زیادی هم در رابطه با این برج شنیده شده که یکی از این افسانه ها به این شکل است که دختری به اسرار پدرش مجبور به ازدواج می شود و این برج به وسیله پدر دختر به عنوان کادوی عروسی ساخته می شود که پس از پایان ساخت دختر خود را از طبقه بالای برج به پایین می اندازد وتن به ازدواج اجباری نمی دهد.

 

برج های شعله باکو

این برج در مرکز شهر است و متشکل از سه برج شبیه شعله های آتش می باشد.ارتفاع این برج ۱۸۲ متر است و با تاریک شدن هوا برج به شکل زیبایی روشن می شود و ترکیبی از رنگهای زرد ٖ آبی ٖ نارنجی ٖ قرمز و سبز می باشد.

 

موزه فرش

این موزه در بنای زیبایی که به شکل فرش لوله شده است بنا شده است  این موزه به غیر از نمایش فرش مجموعه ای از لباس های محلی آذربایجان که هنوز هم در برخی مراسم خاص استفاده می شود را دربرمی گیرد.

هتل هیلتون

هتل هیلتون در نزدیکی بافت تاریخی این شهر قرار گرفته و امکان دید منظره زیبای شهر و دریای خزر را دارا می باشدو این هتل ۵ ستاره است ودارای ۳۰۸ اتاق می باشد و همچنین آشپزخانه این هتل امکان سرو مدیترانه ای و دریایی و… رادارد حتی در تراس هتل.

امکانات رفاهی و تفریحی این هتل از جمله ماساژ ٖ سونا ٖ اینترنت ٖ سوئیت ماه عسل ٖ استخر و….. می باشد.

 

هتل فور سیزن

این هتل در مجاورت دریای خزر می باشد و تمامی اتاق ها مزیت دید به دریا را دارا می باشد.این هتل ۵ ستاره بوده و دارای ۱۷۱ اتاق می باشد.امکانات رفاهی این هتل شامل: استخر سرپوشیده ٖ سالن ورزشی ٖ حمام ترکی ٖ سونا ٖ پذیرش ۲۴ ساعته ٖ فضای مخصوص کشیدن سیگار ٖ سرویس کودک و…….. می باشد.

هتل فیرمونت

این هتل در منطقه خوبی از باکو قرار گرفته که دسترسی خوب و راحتی به تمامی نقاط دارد و دارای منظره زیبای شهر و دریای خزر است.اتاق های این هتل مدرن تر از هتل های دیگر است و شامل پیشرفته تری مانند قهوه ساز مجزا و داک آی پد می باشد.در ضمن رستوران این هتل قادر به سرو غذاهای فرانسوی نیز می باشد. این هتل ۵ ستاره است و دارای ۳۱۸ اتاق است. ازجمله امکانات این هتل شامل: حمام ترکی ٖ پرستار کودک ٖ استخر سرپوشیده ٖ جکوزی ٖ سونا ٖ اینترنت ٖ اتاق جلسه ٖ فروشگاه هدیا و……. می باشد.

 

سیستم حمل و نقل در باکو به این صورت است که این شهر دارای اتوبوس ها و متروهای مدرن می باشد که تردد شما را به نقاط مختلف آسان می کند و شما با تهیه کارت که باکی کارت نام دارد به راحتی می توانید از این وسایل نقلیه استفاده کنید و در ضمن این کارت ها قابل شارژ کردن با هر دستگاه ای تی امی که در سطح شهر وجود دارد می باشد.

 

 

Leave a Reply