اطلاعات گردشگری تایوان

اطلاعات گردشگری تایوان

اطلاعات گردشگری تایوان

اطلاعات گردشگری تایوان 1350 500 خانم سپاهی

موقعیت و جغرافیا:

کشور: تایوان

پایتخت: تایپه

وسعت: ۳۶۰۰۸ کیلومترمربع

جمیعت: ۲۳۰۶۱۶۸۹ نفر

زبان رسمی: ماندارین

پول رایج: دلار تایوان

شهرهای مهم:

تایپه: پایتخت اداری و حکومتی تایوان است و از جمله مراکز تجاری و فرهنگی مهم به شمار می‌آید.

هسینچو

جیوفن این شهر در قدیم به خاطر داشتن معدن طلا مشهور بود و امروزه یک شهر توریستی شده است.

کی لونگ ۴۱۱ هزار نفر

کاوهسیونگ: ۱ میلیون و ۵۱۴ هزار نفر

تایچونگ: ۱ میلیون و ۰۷۰ هزار نفر

تاینان: ۷۵۶ هزار نفر

تایوان که روی یک جزیره می باشد واقع در شرق آسیا، جنوب شرق چین، شمال فیلیپین، بین دریای چین شرقی، دریای چین جنوبی و دریای فیلیپین. این سرزمین توسط تنگه تایوان، از کشور چین جدا می شود.تایوان فرهنگ منحصر به فردی دارد. ۷۵درصد این کشور کوهستانی است وارتفاع بلندترین نقطه آن به ۳۹۵۰ متر می رسد. قسمت زیادی از جمعیت تایوان، که در مراکز اقتصادی – تجاری و صنعتی اشتغال دارند، در جلگه های ساحلی غربی این جزیره، زندگی می کنند.

امروزه در کنار شهرهای مدرن و آینده گرا در تایوان، این کشور هنوز هم پارک های ملی، طبیعت و میراث معتبر و اولیه خود را در اختیار دارد.

واحد پول تایوان، دلار تایوان با واحد جزء (سنت) نام دارد. دلار جدید تایوان (به انگلیسی: New Taiwan dollar) با کد ایزوی TWD، یکای پول رایج در کشور تایوان است. مسئولیت کنترل این واحد پولی برعهدهٔ بانک مرکزی جمهوری چین (تایوان) قرار دارد.

زبان رسمی تایوان: ماندارین چینی است، زبان‌های تایوانی و هاکا نیز رایج است.

ادیان و مذاهب:

دین ۹۳ % مردم تایوان: بودایی، آیین کنفیسیوسی و تائویست

۵ %: مسیحی

اقتصاد:

صادرات: کامپیوتر و قطعات آن، لوازم الکترونیکی، فلزات، منسوجات و پلاستیک. علاوه بر صنایع سبک و سنگین

کشاورزی: برنج، چای، میوه و سیب زمینی، نقش مهمی در اقتصاد کشور دارد.

ذخایر معدنی: سنگ آهک، سنگ مرمر، آزبست، گوگرد و مس می باشد.

آب و هوا

آب و هوای تایوان استوایی می باشد و میانگین بارش سالانه این کشور ۲۶۰ سانتی متر می باشد. فصل بارندگیهای موسمی بین خرداد تا شهریور است.

از جمله مکانهای دیدنی در کشور تایوان

۱- معابد فو گوئِنگ شان

پایگاه یک جنبش مذهبی بین المللی بودایی تازه کار چینی در میان این مجتمع عظیم قرار گرفته است و امروزه درب آن به روی بازدید کنندگان باز است. این جنبش به ترویج دارما یعنی برقراری توازن میان فرد و جهان می پردازد. بخشی از صومعه این مکان به روی بازدید عموم باز است و به دنبال مکانی برای آموزش شاخه ای از مذهب بودایی با نام پیور لَند بودیسم می باشد.

۲- روستای رنگین کمانی

این روستا به دست هنرمندی به نام هوانگ یونگ فو و در قرن بیستم ساخته شده است. این هنرمند که قبلاً یک سرباز جنگی بوده است، از اوایل دوران کودکی خود همواره توانایی ها و مهارت هایش را به نمایش می گذاشته است. روستای محل زندگی او در معرض تخریب قرار داشت و بدین ترتیب او به هدف حفظ این مکان، شروع به نقاشی بر روی آن کرد. کار وی به خوبی نتیجه داد و تا جایی که امروزه این محل به یک مکان مشهور برای جذب گردشگران تبدیل شده است.

۳- پارک ملی یوشان

این پارک که در محدوده کوهستان مرکزی این منطقه پیدا شده، بر اساس بلندترین قله همین منطقه یعنی یوشان نام گذاری گردیده است. این پارک ملی پر از تعداد زیادی قله های مرتفع، دره های عمیق و باریک، گردنه های سرسبز و باشکوه و صخره های با شیب بسیار تند می باشد. به دلیل موقعیت مکانی نسبتاً دور دست آن، این پارک همچنان طبیعت خارق العاده و دست نخورده خود را حفظ کرده است. با وجود اینکه این پارک فاصله زیادی تا پایتخت تایوان یعنی شهر تایپه دارد اما هر ساله میلیون ها توریست را برای بازدید به سمت خود می کشاند.

۴- پارک ملی کِنتینگ

این پارک ملی که در شبه جزیره تایوان واقع شده، به علت وجود در یکی از جزایر جنوبی از این شبه جزیره، چشم اندازهای نفس گیر و بی نظیری را از اقیانوس به نمایش می گذارد. همچنین این پارک خانه ای برای گونه های مختلفی از انواع حیوانات و همینطور گیاهان است. پارک ملی کِنتینگ در میان بسیاری از گردشگران محبوب می باشد و از این رو دسترسی به آن به وسیله اتوبوس و حتی هواپیما به راحتی صورت می گیرد.

۵- پارک ملی تاروکو

این پارک ملی دارای مسیرهای بی شماری است که به ماجراجویان اجازه می دهد تا در میان طبیعت زیبا و خارق العاده آن که نظیر آبشارها، دره باریک تاروکو و رودخانه لیوُ به گردش بپردازند. یکی از هیجان انگیز ترین و غیر طبیعی ترین ویژگی های دیدنی در این منطقه، دره هایی هستند که از سنگ مرمر به وجود آمده اند! چشم اندازهای تماشایی این محل پا به پای گردشگران و میهمانان با آنها همراه خواهند بود.

 

 

۶- جنگل تایپینگ شان

این منطقه تفریحی از جنگل ملی تایپینگ شان، بخش بسیار عظیمی را در منطقه ای کوهستانی پوشش می دهد و دارای مناظر دیدنی و پر ابهتی است. این مناظر شامل رودخانه ها، نهرهای آب، زمین های سرسبز و باشکوه، دریاچه ها و کلی نقاط دیدنی دیگر بر فراز یک منطقه طبیعی با چشم اندازی نفس گیر می باشند تا آن را به مکانی استثنایی برای بازدید گردشگرها تبدیل کند. همچنین از دیگر ویژگی های این پارک می توان به مسیرهایی که مناسب برای پیاده روی هستند اشاره کرد چرا که کار رهیابی را برای بازدید کنندگان بسیار راحت می کنند.

۷- جزیره اُرکید

این جزیره که خانه ای برای قبیله تائو بوده است، تنها با طی کردن یک مسیر کوتاه از سمت خشکی و به وسیله کشتی در دسترس خواهد بود. این جزیره بر اساس پروانه های ارکیدی که در تپه ها و در میان دره های این منطقه رشد کرده و مسیر را با چهره ای زیبا شکوفا می کنند نام گذاری شده است. در کنار در اختیار داشتن گونه های متفاوتی از جانداران و گیاهان، این جزیره دارای تعدادی ساحل فوق العاده زیباست که عاشقان حمام آفتاب و همچنین موج نوردی را به سمت خود می کشاند.

۸- شهر کَئوشانگ

کَئوشانگ دومین شهر بزرگ کشور تایوان بعد از تایپه است که بر روی سواحل رودخانه لاو ریوِر که نقش بسیار مهمی را در بخش واردات شهر ایفا می کند بنا شده است. این شهر دارای چشم اندازهای هنری، شب زنده داری های رنگارنگ و بازارهای زنده و پرهیاهویی متفاوتی است که همگی دارای معماری های عجیب و غریب و غیر عادی هستند. بعد از پایتخت، این نقطه عنوان دومین شهر تفریحی و دیدنی را در تایپه از آن خود کرده است!

۹- شهر کوهستانی جیوفِن

این شهر کوچک که روی تپه های منطقه رویفانگ قرار گرفته انگار مکانی است که تا پیش از این فقط در داستان های کودکانه خوانده ایم. اتفاقاً این شهر دلیل ساخته شدن و الهام گرفتن کارتون مشهور شهر ارواح هم می باشد. قسمت تاریخی و قدیمی تر شهر دارای معماری های مجذوب کننده، مغازه های پر تعداد آنتیک، غرفه های اغذیه فروشی و خانه های چای فروشی است. در مجموع حال و هوای با اصالت آن باعث می شود که سفر به کشور تایوان، یک سفر تمام و کمال باشد.

۱۰- شهر تایپه

شهر تایپه میراث های مختلفی از اسپانیایی ها، هلندی ها، ژاپنی ها و فرهنگ چینی را در آغوش گرفته است و آثار این واقعیت در معماری و روح این شهر کاملاً نمایان است. به همین دلیل به آن شهر جهانی گفته می شود که درهایش به روی تمامی گردشگران باز بوده و از آنها به بهترین شکل پذیرایی می کند. گردشگران علاقمند به غذا عاشق این شهر خواهند شد چرا که تایپه به داشتن غذاهای دریایی تازه و فوق العاده خوشمزه، آشپزخانه های مختلف و همینطور کلی فروشگاه غذایی و رستوران مشهور است. صف کشیدن های طولانی میهمانان در جلوی رستوران ها و بارها نشانه خوبی از غذاهای بی نظیری است که در این اغذیه فروشی ها سرو می شوند.

 

تور تایوان

بهترین و جذاب ترین مناطق نمایشگاهی و فشن , تفریحی و گردشگری تایوان – ۶ شب و ۷ روز

جهت کسب اطلاع از انواع قیمت ها , نام هتل ها و شرایط تور تایوان عکس های پیوست شده را ملاحظه فرمایید.

خدمات تور تایوان : پرواز رفت و برگشت امارات – ترانسفر رفت و برگشت فرودگاهی – Landing Visa – بیمه مسافرتی – گشت شهری – دعوت نامه – ۶ شب اقامت با صبحانه

توجه : ارسال ۷۰% مبلغ تور هنگام ثبت نام الزامی می باشد.

نرخ بلیط به قیمت روز و ریالی دریافت می گردد.

چنانچه ثبت نام بصورت گروهی باشد (حداقل ۴ نفر) معادل ۵% مبلغ دلاری تور تخفیف داده می شود.

پرواز و هتل بصورت چارتر و گارانتی می باشد و غیر قابل تغییر و کنسلی می باشد.

مسئولیت کنترل پاسپورت از بابت ممنوعیت خروج به عهده مسافر و تاریخ اعتبار آن به عهده آژانس همکار می باشد.

معیار محاسبه کلیه نرخ ها بر اساس پایین ترین نرخ ارزی محاسبه شده و در صورت افزایش مابه التفاوت نرخ لحاظ می گردد.

پکیج جهت استفاده آژانس های همکار شامل کمیسیون می باشد.

در صورت عدم صدور ویزا , جرایم مطابق با بندهای قرارداد منعقده لحاظ می گردد.

 

ویزای تایوان

ویزای تایوان برای سفر به کشور تایوان به قصد گردشگری ، کاری ، تحصیلی و یا بازدید از نمایشگاه الزامی می باشد . پایتخت کشور تایوان ، تایپه می باشد . هر ساله افراد زیادی برای بازدید از نمایشگاه در تایپه به این کشور سفر می کنند . واحد پولی تایوان ، دلار تایوان می باشد . شایان ذکر است رزرو هتل در تایوان در مقایسه با چین گرانتر است .

 

شرایط اخذ ویزای تایوان

در قدم اول بررسی کنیم که آیا شرایط اولیه اخذ ویزای تایوان را دارید؟

تایوان برای اتباع ایرانی ویزای توریستی صادر نمی کند و تمامی درخواستها درارتباط با بیزینس و یا شغلی و حرفه ای می باشد به همین دلیل لازم است که در خواست دهندگان دعوت نامه معتبر از طرف تایوانی داشته باشند تا صدور ویزا امکان پذیر باشد.

مدارک ویزای تایوان

در قدم دوم باید مدارک لازم برای درخواست ویزا را مهیا کنید. برای تهیه آن‌ها اقدام کنید چون جواب تأییدیه ویزای تایوان بسته به نوع مدارک ارائه شده و افسر مربوطه در کنسولگری ۱۴ و یا ۳۰ روزه می باشد.

اصل گذرنامه با حداقل ۷ ماه اعتبار (پاسپورت مسافر امضا شود)

دعوتنامه نامه (روی سربرگ شرکت دعوت کننده باشد ومشخصات کامل شرکت ،اسم شخص دعوت کننده قیدگردد)

جواز کسب ، روزنامه رسمی ، مدارک شغلی معتبر یا گواهی اشتغال به کار(به لاتین و مهر لاتین و با ذکر سمت ، تاریخ شروع به کار و حقوق به دلار)

نامه درخواست ویزا ( به لاتین و مهر لاتین با ذکر سمت و شماره پاسپورت و تاریخ شروع بکار و دلیل سفر و مدت اقامت)

گواهی تمکن مالی آخرین مانده حساب به دلار( بالای ۵۰۰۰دلار) و پرینت گردش حساب ۳ و یا ۶ ماه گذشته

۳ قطعه عکس ۴*۳رنگی جدید پشت زمینه سفید( حداکثربرای۳ماه گذشته)

(LC, INVOICE, T/T, PAYMENT) سوابق کاری با طرف تایوانی

بیزینس کارت (کارت ویزیت به لاتین)

فرم تعهد نامه

رزرو هتل و ووچر هتل

پر کردن فرم مشخصات فردی

تکمیل و امضا اپلیکنت

هزینه اخذ ویزای تایوان

پس از ورود به سفارت تایوان در امارات(دبی) هزینه صندوق ویزای عادی ۱۸۵ درهم / فوری ۲۸۰ درهم بوده و هزینه۲۵۰ دلار بابت اقدامات قبل سفارت انجام می گیرد و خود مسافر شخصا می بایست جهت مصاحبه به سفارت تایوان در دبی مراجعه نماید

انواع ویزای تایوان

انواع ویزای تایوان شامل ویزای تجاری ، دانشجویی و توریستی می باشد

ویزای توریستی تایوان تحویل در دبی

نوع ویزا : ۱ ماهه تحویل دبی

قیمت : ۲۵۰ دلار

مدت اقامت : ۳۰ روز

مدت اعتبار ویزای تایوان : طبق تاریخ پرواز

مدت اخذ ویزای تایوان : ۱۰ روز کاری

ویزای توریستی تایوان تحویل در ایران

قیمت : ۴۸۰ دلار

مدت اقامت : ۳۰ روز

مدت اعتبار ویزای تایوان : طبق تاریخ پرواز

مدت اخذ ویزای تایوان : ۲۵ روز کاری

 

نکات و ریزه‌کاری‌های درخواست ویزای تایوان

تایوان شرط اسپانسر یا ضامن مالی برای صدور روادید متقاضیان دارای گذرنامه ایرانی را لغو کرد تا ایرانی ها ساده تر و سریع تر بتوانند برای سفر به تایوان روادید دریافت کنند.

آدرس سفارت تایوان در ایران

آدرس سفارت تایوان در تهران : کشور تایوان در ایران سفارت ندارد و نزدیکرین شهری که تایوان در آن سفارت دارد دبی امارات متحده عربی می باشد . جهت دریافت ویزای دبی آژانس سفرنامه اقدامات لازم را برای شما انجام خواهد داد .

Leave a Reply